Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan videoszerkesztő,...

Van olyan videoszerkesztő, amely minőségromlás nélkül képes renderelni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy egy hozzáértőnek hülye kérdés, de én amikor renderelek, mindig meg kell adni a tömörítés módját, ami rontja a minőséget. Szeretném, ha már az alapvetően nem túl jó minőségű anyagot úgy tudnám szerkeszteni, hogy ne romoljon tovább.
2013. márc. 22. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olyan tömörítést válassz, ami legalább eléri az eredeti anyagok tömörítését! Akkor nem fog romlani a minőség.
2013. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Romlani mindig fog a minőség, kérdés, hogy mennyire...
2013. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Két ellentétes választ kaptam két ugyanolyan statisztikájú embertől. :)

Na most lehet minőségromlás nélkül renderelni, vagy nem?


1. válaszoló...

Tehát ha kirendereltem egy videót egy adott beállításban, aztán ismét átrenderelem ugyanolyan beállítással, akkor nem fog romlani a minőség?

2013. márc. 22. 17:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Igaz nem engem kérdeztél: Ha akármit ugyan olyan beállítás mellett még egyszer átkonvertálsz akkor sajnos kutya kötelessége romlani a minőségének, mert amivel konvertálod az veszteséges tömörítési eljárás lesz és a veszteséges tömörítés lényege, hogy minden konvertálásnál veszteség keletkezik, amit az ember minőségromlásként észlel. Lehet ez videó de egy sima MP3-ra is ez vonatkozik...


Amit te szeretnél az csak a veszteségmentes eljárásokra igaz...

2013. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én csak annyit szeretnék, hogy két különálló filmrészletet úgy tudjak illeszteni egymás mellé, hogy mindkettő az eredeti minőségben pompázzon. Erre sincs megoldás?
2013. márc. 23. 23:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a két filmrészlet ugyanolyan kodekkel és ugyanolyan beállításokkal van kódolva, akkor lehet...
2013. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Fehérsrác az eddigi válaszaidat, de azt még leírnád, konkrétan milyen programokkal, és hogyan lehet ezt megycsinálni?

Full HD videókat szeretnék egymás mellé pakolni, amiket aztán egyben más videók mellé pakolnék, többszörös minőségromlás nélkül.

2013. márc. 24. 16:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak ha mindnek megegyezik a kodekje és a felbontása akkor lehet...


Az ő progijuk tudja, csak fizetős:

[link]


Ingyenesen egy kicsit bonyolultabb, én így szoktam:


[link]

Ezzel én az .MTS fájljaimat szoktam összefűzni...

2013. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 24. 21:58
 10/11 Alaja válasza:
Vágáshoz vagy összeillesztéshez a virtualdub nevű ingyenes programot ajánlom.. a proginak vannak beállításai amelyekben semmit nem változtat az eredeti videón, letölteni innen lehet illetve a beállításokhoz leírást is itt lehet találni hozzá.
2015. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!