Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha az ember egy képet lemérete...

Ha az ember egy képet leméretez, hogyan lehet az élességet visszaállítani? Mi az ökölszabály?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire méretezed le, elvileg az élességéből nem szabad veszítenie (persze ez algoritmustól függ). Ha szép végeredményt szeretnél akkor a Fast Stone Image Viewer-el méretezz lehetőleg Lanczos 3-al . :)
2013. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
corel painterrl nincs jó lehetőség?
2013. márc. 24. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem, nem használtam még.:)
2013. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Adapter007 válasza:

Ha *.jpg képet méretezel, annak van egy tömörítési foka %-ban. Egyes programok kiírják, megadható. Minél nagyobb a tömörítés foka, annál életlenebb lesz a kép. Ha egy képet sokszor méreteznek - tömörítenek újra - 90%ra pl, akkor a 2. tömörítés már csak a 90%-nak a 90%-a lesz, tehát drasztikusan romlik a minőség - és az élesség is.

Egyszer tömöríts (méretezz, ha lehet) én 95-98% között szoktam, ha raw-ból konvertálom ki és nem számítanak a megabájtok, akkor 100%.

(A fotosizer programban pl a % állítható)


üdv

2013. márc. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
100%-ot használok mindig
2013. márc. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!