Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a svchost. Exe és miért...

Mi az a svchost. Exe és miért használja folyamatosan a netet?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a gépemen folyamatosan használja valami a netet, bementem az Eset Smart Security-ben a Hálózati kapcsolatokba és ott egy csomó svchost.exe feladat volt és az egyik 10-20 kB/s-el megállás nélkül használja a netet. Biztos hogy nem vírus mert már az Eset Smart Security-vel is futtattam egy mindenre kiterjedő ellenőrzést és a Malwarebytes programmal is csináltam egy Teljes vizsgálatot de semmit nem találtak.

2013. márc. 24. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez 1 rendszerszolgáltatás, ami több példányban is fut, és aminek előszeretettel álcázzák magukat a vírusok (csak akkor a temp, doc. and sett. mappából fut).

A feladatkezelőben kellene megnézni, hogy a te felhasználóneved alatt is fut-e (nem pedig csak hálózati-, vagy rendszerszolgáltatásként), mert akkor valószínű a gebasz.


A system explorer nevű progi jó eszköz az ilyen irányú informálódásra:

[link]

2013. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az svchost a rendszer belső folyamata, milliónyi szolgáltatást futtat. Ha viszont folyamatosan használja a netet, az nem természetes. Érdemes volna átvizsgálni valamivel a gépet (Eset elég gyenge tud lenni néha), pl. DrWeb és Spybot, ugyanis előszeretettel bújnak meg a malware-ek az svchost-hoz kapcsolódva.
2013. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 friccy válasza:

nekem ilyen:

svchost.exe HELYI SZOLGÁLTATÁS

svchost.exe HÁLÓZATI SZOLGÁLTAT

svchost.exe SYSTEM

svchost.exe HÁLÓZATI SZOLGÁLTATÁNT AUTHORITY

svchost.exe SYSTEM

ez jó?

2013. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!