Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik lenne a jobb?

Melyik lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Vista, vagy XP?

Érdekelne, hogy melyik és MIBEN jobb!

Minden építő jellegű hozzászólást zölddel értékelek! Az egyiket, másikat szándékosan "lejárató" komment pirosat kap! Köszi! :)



2013. márc. 31. 16:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Kihagytam a lényeget, a számítógép:


-2,77 Ghz (kétmagos) processzor

-1,5 G RAM

-256 mb videokártya

2013. márc. 31. 16:57
 2/7 anti paladin ***** válasza:
Xp-nek kisebb a gépigénye, viszont nemsokára lejár a támogatása (ha már nem járt le).
2013. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg már lejárt! De a kettő közül melyik támogat több programot? Melyik a stabilabb? Illetve 64, vagy 32 bites lenne jó erre a gépre?
2013. márc. 31. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Windows XP


A processzorod valószínűleg támogatja a 64 bit-es rendszert, ami az XP esetében magyar nyelven nem érhető el, így ez hátrány. A kevés RAM és a videokártya miatt lassú lenne Vista-val a gép, de ha erősebb lenne, akkor is inkább a Windows 7-et tanácsolnám. Biztonság szempontjából ismét a Windows XP hátrányosabb, ugyanis a Microsoft már nem foglalkozik ezzel az operációs rendszerrel. A lényeg, hogy a gép gyengesége miatt az XP, viszont a biztonság szempontjából a Vista. Nincs gond az XP-vel sem és megkockáztatom, van olyan stabil, mint a Windows 7. Nekem a Vista kimaradt, mert sok panasz volt rá. Szoftverek szempontjából mindig az újabb operációs rendszer a kritikusabb, ugyanis a Windows 8 Pro ott fekszik a fiókomban, mert sok szoftveremmel kompatibilitás problémák vannak, ezért elhalasztottam az átállást. Az XP esetében kicsi erre az esély. Egy hátrány, hogy nem lesz frissítés, viszont a gép gyengesége miatt nincs sok választás, vagy bevállalod, hogy megizzad a gép az újabb rendszerrel.

2013. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam már Win 7 Ultimatet is (64 bites), szépen ment minden. Minimális lassulás sem volt észrevehető, csak indításnál az első 5 percben. Ez viszont minden indításra igaz volt!

És ha mégis feltenném, akkor 64, vagy 32 bites verzióval járnék jobban? Vagy miben különbözik?

2013. márc. 31. 17:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve igen, támogatja! Ezért merült fel bennem ez a bites kérdés! Ennyire nem értek hozzá.
2013. márc. 31. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél rá Win7 32-bites-t ram miatt
2013. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!