Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul a Windows?

Miért nem indul a Windows?

Figyelt kérdés
A régi vinyó haldoklott, folyton kék halált kapott, ezért felraktam a Windows XP-t a másik vinyóra, külön partíciora. Ha mind a két merevlemez be van dugva, akkor indításkor felajánja, hogy válasszak az oprendszerek közül. Az újat szoktam választani, nincs is vele semmi baj, faszán működik minden driver fel van rá telepítve, meg a szükséges programok, de ha kihúzom a régi vinyót, akkor nem indul a Windows, Boot Failure üzenet van helyette, újabban hiányzó NTLDR. De ha visszakötöm a haldokló vinyót, akkor megint elindul rendesen. Mit csináljak?
2013. ápr. 2. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a régi vinyó MBR-jén van a bootloader.
2013. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És azt át lehet másolni a másikra, vagy telepíteni kell?
2013. ápr. 2. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:

A bootsector-t újra lehet írni, bár Windows alatt még nem próbáltam, csak Linux alatt. Elvileg neked a fixmbr és fixboot utasítások kellenek majd. Ez hátha segít:

[link]

2013. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!