Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » KI tud egy játék készítő...

KI tud egy játék készítő programot?

Figyelt kérdés
olyan kéne amelyiket el lehet indítani a progi nélkül amivel csináltam. és az milyen tömörítés ezt is lécci köszi előre is.

2013. ápr. 12. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Megint egy vérpistike játékkészítő tanonc.
2013. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Programozási nyelvekkel ismerkedj, ha normális játékot szeretnél, akkor muszáj lesz neked megírni.
2013. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább menj és minecraftozz inkább legyen az neked elég, majd mikor egy kicsit nagyobb leszel tanulhatsz programozni, addig legyenek elegek a kész játékok.
2013. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan amit programozási tudás nélkül lehet használni nem nagyon van, esetleg az rpgmaker, de ízlések és pofonok, ha jó történeted, és ötleteid vannak, akkor egy remek kis játékot lehet belőle kihozni.
2013. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4#-es voltam. Régen használtam, de most már kezd rémleni, hogy valami kis script nyelv segítségével kellet az eseményeket vezérelni, már nem nem emlékszem pontosan, de nem volt nehéz abban biztos vagyok.
2013. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Adobe flash-el is lehet játékot készíteni. A kérdésből nem derül ki hogy milyen játékot akarsz? Flash játékot vagy farcry 3 félét.
2013. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

1. Elsőre mondjuk, Game Maker. Aztán tanulj meg programozni, lehetőleg valami erőteljesebb nyelven. Bár meg kell hogy mondjam, valami minimális programozás nélkül GM-ben sem úszod meg. Az is legyen világos, hogy a játékot TE készíted, nem a program. Ha csak elképzeled, hogy mi lenne a menete, de nem tudod a progi számára is érthető módon megfogalmazni, a büsös életbe' nem csinálja meg helyetted.

2. Mi az, hogy milyen tömörítés? Van értelme ennek a félmondatodnak? Noha láthatólag fontos neked...

3. Talán tényleg megpendíthetted volna, hogy számodra hol kezdődik a játék fogalma. A 3D-zombiknál, vagy a kockavetés szöveges képernyőre írt eredményénél?

4. Ha rögtön valami mutatósabbra vágysz, javaslom a Blendert. Azt nem mondom, hogy könnyű lesz megtanulni a kezelését, de a játékmotorja elég jó ahhoz, hogy érdekes dolgokat csinálj benne szöveges programozás nélkül is, ha meg már arra kerül a sor, a jól tanulható Python programnyelvet használja.

2013. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

+büdös életbe

Álmos lehettem...

2013. ápr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen a srácok jól mondják, de kihagytak egy két dolgot, pl egy játékot sokszor nem egy ember csinálja, ezért felosztják a feladatokat, nem hiszem, hogy valaki programkódból mondjuk lemodellezne egy legyet vagy ilyesmi :D:D.

Szóval így nagy vonalakba lehet két részre bontani a dolgokat, a szabályokat, mozgást, shadereket stb programkódból kell készíteni, ehhez kell ismeret, de vannak kész motorok, a lényeg, hogy te melyik részét akarod elkapni.

Ha ugye a grafikus részét, akkor neked kell egy 3d rajzoló program, ha ugye 3d-ben akarsz valamit kezdeni.

Ehhez én a blendert tudom neked ajánlani, van saját game engine-je is, ezt tudnád ahhoz használni, egy két dolog még megy programozás nélkül, de később a phyton kelleni fog hozzá. Rengeteg tutorial van ezekhez, lényeg, hogy legyen valami kiindulási pontod. De gondolom azért is írtál ide.

2013. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!