Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pc kép és hang HDTV-ről...

Pc kép és hang HDTV-ről VHS-re, de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy VHS magnóm és szeretném összekötni a HDTV-vel. A HDTV-nek van VGA kimenete és HDMI kimenete, tehát összetudnám kötni a a számítógépemmel. A lényeg az, hogy hogy tudnám megcsinálni, hogy a PC-ből a HDTV-n megjelenített képet hanggal együtt (van egy zöld 3,5-es Jack kábelem, amit rákötöttem a HDTV-re, hogy legyen hang) feltudjam venni VHS-re? (Kis hobbimeló és a nosztalgia feeling miatt csinálom, mielőtt kérdenéd :) )

2013. ápr. 13. 11:27
 1/5 anonim válasza:

Tehát akkor PC ről akarsz anyagot közvetíteni a videomagnó felé? Az egyszerű: Kell hozzá kisfrekvenciás analóg kimenet (s-video vagy kompozit a tévéről de leginkább a PC videokártyáján lehet s-video csatlakozó!)


Szóval PC-->s-video csatlakozó--> s-video ==SCART átalakító (ebbe be kell dugni a hangkártya analóg kimenetét is,és így kép+hang megy a VHS-be)--> és ezt bedugni a VHS euroscart csatijába. Világos?

2013. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tisztán és érthetően :)
2013. ápr. 13. 14:20
 3/5 anonim válasza:

Szóval nem értetted, amit írtam..?

Ha így van, akkor nem javaslom hogy bármi egyebet csinálj műszaki területen a távirányító elemcserén kívül.

2013. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen megértettem, csak a helyzet az, hogy nekem sajnos csak HDMI, dvi és VGA kimentem van a videokártyán :(
2013. ápr. 13. 19:38
 5/5 anonim válasza:

Hát az baj...


A televízión nincs véletlenül SCART csatlakozó? Vagy olyan kör alakú sárga b@szás (kompozit)?


Mert úgy még meg lehetne oldani, ha a fent említett tv-n lévő (analóg!) csati az kimenetként tud funkcionálni.

2013. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!