Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem működik az integrált...

Nem működik az integrált alaplapi hangkártyám. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az Aida64 rendszer-diagnosztikai program nem látja a hangkártyám. Az eszközkezelőn sincs a hangeszközöknél sincs felkiáltójel.

Az alaplapom típusa:

Asus - P4PE-X/SE


[link]


Itt megtaláltam, hogy elvileg SoundMax típusú driver kellene a géphez, de amik itt vannak azok mind update-k, frissítések, amikor felakartam telepíteni őket azt írta ki, h driver not found. Talán az alap program kellene, nem a frissítéseik. De azt nem használom.

Próbáltam egy Driver Genius Professional nevű driver kereső programot. Hangkártyához sajnos nem talált semmit.


Kérem aki tud segítsen.



2013. ápr. 13. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Félreírtam elnézést. Nem nem használom, hanem nem találom.
2013. ápr. 13. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel próbáltad már?

Version V5.12.01.3520


Nem kékhalálozott mostanában a win, és mondjuk ezért telepítetted újra? Mert akkor lehet, hogy az nyiffant ki (én már találkoztam ilyen esettel). Akkor biosban letiltod (remélem nem tiltottad még le, és nem ezért nem látja), és veszel egy hangkártyát.

2013. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam mind a hármat. Sajnos semmi eredménnyel. Próbáltam ezeken kívül más 2008as verziót is de ugyan az a probléma.

Nem volt kék halál, mostanában az volt a problémám, h valamiért gyakran kikapcsolt, eltört a processzoron a ventilátor lefogó és túlmelegszik. Mielőtt rájöttem volna erre, csináltam egy rendszer visszaállítást. Azt hiszem ezután ment el a hang. Kipróbáltam minden visszaállítási pontot és már egyiken sincs hang. Nem nagyon erőltetem a gépet amíg meg nem lesz csinálva a hűtő, de szerintem ez és a rendszer visszaállítás a hangot nem befolyásolja.

Winchesternek sincs problémája, h hibásodás miatt ment volna tönkre.

2013. ápr. 13. 23:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Biosban nem állítottam semmit.

Ha ezek a programok update-k, akkor valahol kell lennie egy alap verziónak? Azt kellene talán feltennem, vagy nem tudom :/ :(

2013. ápr. 13. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Google keresőjében, a találatok közül a Downloadok közül többet is piros karikával jelöl a WOT böngésző kiegészítő, ez Warning! Valami van, Toolbar, fertőzött reklám, JS-be ágyazott trójai, akármi.

Ez az oldal tiszta a WOT szerint: [link]

2013. ápr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek viszont fertőzöttek a WOT szerint: Asus Socket478 P4PE-X/SE Driver Download - Asus Drivers ...

Asus P4PE-X SE Download Drivers, Utilities, Manual ... - Help Drivers

2013. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nem találtam drivert, csak valami újabb driverkereső programot a gépre, ami szintén nem használt. Bár a fenti driver kereső sem talált semmit. Esetleg más ötlet?
2013. ápr. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!