Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az excelben mi alapján lehet...

Az excelben mi alapján lehet eldönteni egy feladat emgoldásánál, hogy mikor kell darabtelit használni vagy darab2?

Figyelt kérdés
Most tanulom az excelt és vannak olyan feladatok amiket ezekkel kell kiszámolni..de honnan tudom eldönteni,hogy mikor használom a szumhát,darabtelit,darab2-őt stb?

2013. ápr. 17. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

szum = összeadás: akkor kell ha összeszeretnél adni vmit/vmiket.

átlag = gondolom egyértelmű :)

darabteli = ha megszeretnéd számolni azt h egy bizonyos dologból hány darab van > pl toyota, suzuki, honda < ez 3 darab..


darabüres = amikor van egy lista és pár helyre nincs írva semmi, ez azokat az üres helyeket adja össze


ha = van egy feltétel (pl. szum(A2;A8) > 15, azaz ha az A2 és A8 között lévő számok értéke nagyobb mint 15 akkor írja ki az ÉRTÉK_HA_IGAZ résznél, hogy nagyobb mint 15, viszont ha nem nagyobb a szám akkor az ÉRTÉK_HA_HAMIs részhez azt kell írni h kisebb mint 15


és = van két feltétel (pl. A2 > 5; A3 > 7) és mindkét/minden feltételnek meg kell felelnie


vagy = hasonló az és-hez csak annyi h a feltételek közül legalább az egyiknek kell megfelelnie


min/max = megvizsgálja h a kijelölt elemek közül melyik a legnagyobb illetve legkisebb.


közép = van egy szöveg/szám, amiből kell mondjuk csak 3 karakter (pl. ABCD000 < ebből nekünk csak a 000 kell). közép függvénnyel megtudjuk mondani h ebből a szövegből hányadik karaktertől (4) hány karakter hosszúságban (3) van szükségünk a szövegre


hirtelen ennyi, remélem érthető voltam és tudtam segíteni :)

2013. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!