Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ekrn. Exe törlése?

Ekrn. Exe törlése?

Figyelt kérdés
A NOD32-vel egy kicsit meggyűlt a bajom, mert letöltöttem egy próbaverziót (Eset NOD32 Antivirus) 1 hónapig, hogy megnézzem valóban tud e valamit. Később lejárt a próbaidőszak és úgy gondoltam letörlöm és kipróbálom a Smart Securityt is. Letöröltem újraindítottam a gépet, de, amikor betöltött a windows láttam ,hogy még mindig nincs letörölve. A vezérlőpultban immáron nem tudom letörölni, mert nincs benne, úgy viselkedik, mintha le lenne törölve. Az ikonja a tálcán pirosan világít, azt jelezve, hogy lejárt és meg kell venni. Megpróbáltam később felrakni így még egyszer ugyanazt a programot, hátha felülírja és megoldódik a probléma, de telepítéskor az ekrn.exe fájlt nem tudja leállítani. Amint később kiderült (utánanéztem az ekrn.exe-nek), ez az ESET egyik programja, de folyton fut, le sem lehet állítani semmilyen módon. Kitörölni sem engedi, mert fut a program. A tűzfal nem tudja blokkolni és a feladatkezelő sem tud mit kezdeni vele. Nem használ semmit a prociból, de most vírusirtó nélkül kicsit bizonytalan vagyok a rendszerben... Megoldható valahogy, az ekrn.exe letiltása? Vagy van más megoldás rá?
2013. ápr. 21. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Windows-t CSÖKKENTETT módban indítva, menni fog a törlése!

(uis, csökkentett módban nem indul automatikusan.. nem fut.)

2013. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valóban, de a win7-nek van egy remek tulajdonsága. Átneveztem az ekrn.exe-t ekrnm-re és egyből le tudtam törölni a gépről, mivel nem azon a néven futott a folyamat. Ekkor elég volt csak a feladatkezelőből kivenni és máris mehetett az egész a kukába. Persze azért köszi a tanácsod, később ezzel fogom elvégezni, talán hivatalosabb és jobb is így. :)
2013. ápr. 22. 17:07
 3/3 davyd921 válasza:
Amúgy nekem csak testreszabásba maradtak meg exe-s fájlok sehol máshol sincs !!
2014. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!