Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mely Win7 van régi egymagos...

Mely Win7 van régi egymagos gépekre? Pl. Aki idáig XP-t használt és most vált 7-re. És mekkora hardware a minimum követelmény erre az op. Rendszerre?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hivatalos gépigény: [link]


Egyébként 32 bites Win7 felmegy szinte biztos persze nem írtad milyen proci az az egy magos... de gondolom nem valami őskövületre akarod telepíteni

2013. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek itt az alap rendszerkövetelmények:


[link]


Jóval gyengébb gépekre meg lehet még próbálni a Starter, vagy a Thin Clint verziókat, de azoknak eléggé le van korlátozva a használata és a tudása. Elsőre szerintem próbaként tegyél fel egy Home Premium 32bit-et, és kapcsolj ki benne minden felesleget, ami terheli (aero és társai)

2013. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
AMD Athlon 1.81GHz,1Giga RAM.100Gb merevlemez.
2013. ápr. 23. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ilyen gépen nem nagyon vált be a 7.
2013. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Komplikato ***** válasza:

És milyen VGA van a gépben, mert régi, driver támogatás nélkülivel tiszta szívás a W7 szerintem.


A Starter meg pont azért van lekorlátozva, mert gyenge CPU-val minek fusson pl. 1250 thread a gépen ha nem bírja?

2013. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Win7 Home 32 bit elfutna rajta (talán még 1 GB RAM nem ártana), csak a szolgáltatásokat nézegesd át és butítsd le amennyire tudod!
2013. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Geforce2 MX/MX 400
2013. ápr. 23. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:

A W7 rendszerkövetelménye alacsonyabb, mint az XP SP3-nak. A W7 egy server kernel, tíz éven át reszelték a motort, mielőtt W7 lett belőle. (Windows 2003 server kernel, ami a W2000Serverből lett, megfelelő módon módosítva. Döbbenetesen gyors, bár maga a motor tíz éves elmúlt, mire te mint user a kezedbe vetted, ergo tíz évvel korábbi hardware követelményekre lett eredetileg írva.) Ez azért van, hogy megvedd a szoftvert, mert a gyártónak az az érdeke, hogy jobban menjen az új a régebbi gépeden. A W8 még gyorsabb szerintem, három hónap tesztelés után, így megszoktam a ronda csempéket, cserébe a sebességért.


Például döbbenetesen gyorsan bootol... Ja, a gépem ötödik éves, akkori csúcsmodell. (955X4, 4Gb DDR3, 4890, SATA2HDD)

2013. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
22%

"A W7 rendszerkövetelménye alacsonyabb, mint az XP SP3-nak."-Szólalt meg az agyon iskolázott gépész-mérnök! xD


Windows XP SP3 Professional //* MINIMUM *//


Pentium 233 MHz vagy gyorsabb processzor (300 MHz javasolt)

Legalább 64 MB memória (128 MB javasolt)

Legalább 1,5 GB rendelkezésre álló merevlemez-terület

CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtó

Billentyűzet és Microsoft egér vagy azzal kompatibilis mutatóeszköz

Super VGA (800 x 600) vagy nagyobb felbontású videokártya és monitor

Hangkártya

Hangszóró vagy fejhallgató



Windows 7


1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb 32 bites (x86) vagy 64 bites (x64) processzor


1 gigabájt (GB) RAM (32 bites) vagy 2 GB RAM (64 bites)


16 GB (32 bites) vagy 20 GB (64 bites) szabad lemezterület


DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1.0 vagy újabb illesztőprogrammal



Minden információ: " [link]


Személy szerint XP párti vagyok :)

2014. márc. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!