Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Flight Simulator X...

Microsoft Flight Simulator X ennyire nincs optimalizálva?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy konfig: i7 2600, 8GB DDR3 1866, HD6950 2GB, 4db WD Raptor RAID0-ban.... Az FSX mégsem fut maximum grafika és méginkább maximum részletesség mellett... akad mint a szemét... kevés hozzá ez a gép??? Vagy ennyire nincs optimalizálva? Több oprendszer megfordult alatta, többször volt telepítve különböző "forrásokból" tehát nem az éppen fent lévő példánnyal lehet baj! Hozzáteszem, hogy modok nélkül sem bírja a max részletességet, sőt egyszer előfordult, hogy kaptam hibaüzenetet, hogy elfogyott a memória :)

Van valakinek bármi ötlete ezzel kapcsolatban?



2013. ápr. 23. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, nem ismerem a programot.

-De, használj 64 bites operációs rendszert. Ez, hogy kevés a memória arra utal, hogy nem látja teljes memóriát a gép.

Emiatt töröld le a windowst és tegyél fel egy 64 bites Windows 7-et vagy 8-at, bár én a hetesnél maradnél, de mivel utóbbit nem használtam még, így erről nem tudom nyilatkozni.


Itt az operációs rendszer lehet a ludas, valami nem okés,

A játék minimum konfigja a következő:

- 1 GHz equivalent or higher processor

RAM: 256 MB of system RAM for Windows XP SP2 / 512 MB Vista

VGA: 32 MB DirectX 9 compatible video card required

DX: DirectX 9

OS: MicrosoftŸ WindowsŸ XP SP2 / Vista

[link]

HDD: 14 GB available hard disk space

Hang: Sound card, speakers or headphones required for audio

ODD: DVD-ROM drive

Hálózat: 56.6 Kbps or better modem for online play

Ajánlott periféria: Microsoft Mouse or compatible pointing


Szal itt valamit nagyon elronthattál persze lehet, hogy nem megfelelő forrásból telepítetted...

2013. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy 64 bites Win7-et használok és látja is a memóriát... anno a gépigényen is feltettem ezt a kérdést, de nem érkezett rá épkézláb válasz. A játék tényleg sok forrásból fent volt már, köztük eredetiben is! Az ugyanúgy viselkedett mint a "próbaverziók". Tehát el nem tudom képzelni mi a rákja.
2013. ápr. 23. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Tippelni tudok csak.


A játéknak túl "sok" a géped, nem tud használni csak egy magot. De az i7-es szériának egy magja is elég erős, bár másra nem tudok gondolni.


További kérdés: minden driver fel van téve? Videódriverből nem mindig jó a beépített.

2013. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Fel van driverezve a gép, catalysttal is játszottam egy időben, hátha változik valami ha birizgálom a 3D-s beállításokat de az sem segített.


Ez előtt egy laptopon toltam (i5 540M, 4GB DDR3, GF 530M vagy 530M nem tudom már) lényeg hogy ott ugyanúgy muzsikált kb mint most az asztalin, pedig Full HD monitorra volt kidobva. A noti előtt AMD X4 9600 konfig volt szintén 4GB RAM, 4890 2GB VGA és ott is gyenge volt... nem értem már :D

2013. ápr. 23. 16:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak annyi lehet, hogy nem képes kezelni a játék a te erőforrásaidat, túl sok neki. Keress valami jobb játékot:)


És ez a hardware minden csak nem kevés. A videókártya képes 2 Terraflops-nál is többre képes, nincs az a játék, ami ezt kihasználná.

2013. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szedj le egy virtualbox-ot, abba tegyél bele egy Xp-t, és abban futtasd a játékot.

A gépednek meg se konnyan, a játék meg futni fog normálisan.

2013. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez nem jutott eszembe, ki fogom próbálni! Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 23. 16:57
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ez talán segíthet.

2013. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Zseni! Jó ötletek! Köszönöm szépen!
2013. ápr. 23. 17:44
 10/12 anonim válasza:

Heló!

Aki azt írta hogy túl jó a gép annak :

https://www.youtube.com/watch?v=E--l4yOOPz4

A leírásban ott van a srác konfigja..

2015. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!