Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxban, megoldható hogy egy...

Linuxban, megoldható hogy egy folyamatnak megtiltsam a háttérben való futást?

Figyelt kérdés
Pontosabban androidon. A pkill parancsal kitudom lőni, de az egyből újraindul. Ezt a watch -n # paranccsal megoldottam, hogy # mp -ként lője ki. De előtérbe indítom akkor is kilövi. A pm diasable paranccsal megtudom fagyasztani, de akkor meg egyáltalán nem lehet elindítani.
2013. ápr. 24. 13:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
systemctl: not found :(
2013. ápr. 24. 19:37
 12/13 anonim ***** válasza:

Elirtam systemctl helyett a sysctl a jó parancs.( a paraméterezés ugyanaz amit írtam, de ott a help)


Én a Networkamanagert lőttem ki vele. Nekem is hasonló problémáim voltak mint neked, hogy próbálkoztam kill-el, killall-al, kill -9, (watch -n-el nem, pm disable-val sem)

Nekem működött a service stop, de az eredeti parancs a sysctl nem létezik, hogy ne működjön mert linux kernel hívás.

2013. ápr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A sysctl jó, de a stop -re már ismeretlen parancsot ír. Ha csak a sysctl -t írom be, nincs hiba üzenet, de nem is lát el semmilyen információval.
2013. ápr. 25. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!