Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp/photoshop hajszínváltozta...

Gimp/photoshop hajszínváltoztatás hogyan lehetne?

Figyelt kérdés

Ilyen hajszínből szeretnék szerkeszteni valósnak kinéző vöröset, barnákat, stb. [link]

Hogy tudom ezt megcsinálni? Tutorialokat találtam, de egyikkel sem tudok ilyen világosból normális hajszíneket szerkeszteni.


2013. ápr. 27. 20:23
 1/2 tabaki ***** válasza:
Kérsz egy átlátszó réteget, annak a módját Normálról szorzásra alakítod, akkor a rajta használt ecset, stb. nem lefed, hanem átszínez. Az már rajtad múlik, hogy hogyan oldod meg. Én Lasszóval körbejelölném, és a jelölésen belül színezgetnék. Mindjárt megpróbálom, nekem hogyan megy, ne csak a levegőbe beszéljek.
2013. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Durva munka, de szerintem azt mutatja, hogy az elv működik, igaz, hogy végül Rávetítést alkalmaztam Szorzás helyett:

[link]

[link]

Van viszont egy alapvető probléma: Nem a hajszínnel van a gond, hanem a részletek hiányával. A kép szét van világítva, a kontraszt (vélhetőleg mesterségesen) le van gyengítve, és amúgy is pocsék minőségű -- magyarán eleve nem természetes. Annyit megpróbáltam csalni, hogy a haj kontrasztját visszaerősítsem, de a kép annyira használhatatlan, hogy már visszanyerhetetlen a veszteség.

Normális felbontásban, jó rajzú objektívval készült kép esetén sokkal jobb eredményt lehetne elérni. Mellesleg ez is lehetne valamivel jobb, csak nem éri meg a komolyabb igyekezetet, meg aztán próbáltam gyorsan válaszolni...

2013. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!