Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP telepítő dvd-re...

Windows XP telepítő dvd-re SATA driver integrálás?

Figyelt kérdés

Helo, HP 655 laptopom van, linux volt rajta, de újonnan kaptam már ratyi windows 7-el.

Lényeg:

Nekem 32 bites Windows XP Hope Edition 2008 kell rá. Boot-olás után amint betölt a telepítő, bejön a kék halál. Több megoldást találtam, de:

-vírusom nincs

-floppy meghajtóm nincs

-BIOS nagyon szegényes!! Nem lehet benne szinte semmit se állítani!

Egy megoldás van:

SATA drivert kell intergálnom a windows XP telepítőlemezre. Ez könnyű, megtudnám csinálni könnyedén nLite programmal, de nem találom a nekem megfelelő drivert. Ehez szeretnék linket. Mivel ez kevés, pár infót megadok:

Laptop: HP 655

Háttértár=> IDE vezérlő: AMD SATA CONTROLLER =>Eszköz típusa: IDE ATA/ATAPI

Mostani illesztőprogram adatai:

Szállító: Advanced Micro Device

Fájl verzió: 1.2.001.0327 (talán ez mindegy is)

Nekem, ez a driver kéne 32bites XP-re. Előre is köszi a segítséget!



2013. ápr. 28. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Felejtős a dolog. Már a 4-5 évvel ezelőtti laptopokra sem lehetett XP-t tenni, a mai darabokra pedig biztosan nem.


Nem hiszem, hogy a sata lenne a baja, mert SP2-től felfelé az XP alapból kezeli. Viszont: a mai laptopokhoz általában nem is írnak XP drivereket, tehát hiába is keresed. Fölösleges is volna írniuk, hiszen ha már az ember vesz egy új laptopot, akkor ne akarjon egy 12 éves rendszert rátenni!

Ha esetleg valahogy felteszed az XP-t kékhalál nélkül, akkor is tuti lesz olyan eszköz (hangkártya, hálókártya, stb), amihez nem fogsz XP drivert találni.


Azt javasolnám, hogy az idegzeted megóvása érdekében felejtsd el az XP-t és tegyél a gépre win7-et, vagy tedd vissza a Linuxot.


Apropó: most akkor gyárilag Linux vagy Win7 volt a gépen? Linux miért nem tetszett? A HP Suse Enterprise-t szokott a gépeire rakni, ami az egyik legjobb Linux.

2013. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olcsóbb volt h a rokonom vette meg és hozta el, de éjszaka letörölték a linuxot és az első windows 7 home premium telepítőlemezt amit megtaláltak az se volt jó, valamit csináltak vele hogy lehessen telepíteni de mindig rinyál h nem eredeti meg stb. Am. át gondoltam és igazad van jó lesz a win7 erre de akkor is szedek le valami normálisabbat. köszi az infókat
2013. ápr. 28. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
nevelőfaternak szó nélkül áttelepítették win 7 ről XP-re.
2013. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én pont most cumizok vele, de már fut a telepítő..

Hülyeség, hogy nem megy rajt az XP rendesen, nyugodtan felteheted.


Itt a SATA driver:

[link]


Ezt beintegrálod az SP3-as XP-be nLittal, aztán kiírod bootolhatóan CDre vagy Pendrivera. Majd telepítesz.


Még egy kis segítség:


[link]

2013. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!