Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videó hanganyag / hangsáv...

Videó hanganyag / hangsáv kezelése, cseréje, felülírása a legkézenfekvőbben. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Érdeklődni szeretnék hogy esetleg tudtok-e olyan programot mondani (ha van ilyen) amellyel meglehetne csinálni a következőt;

Mondjuk van egy (szimpla videóm fájlom) amelynek van 2 hangsávja, (nem sztereóra gondolok) hanem konkrétan két hangsáv külön, mint pl. filmeknél magyar és angol stb.


Hogy tudnám a legkönnyebben azt megoldani, hogy pl. utólag az egyiket kiiktatni. (Mert én majd később kikeverem utólag a 2. hangsávot, majd a kapott hanganyaggal felülírni az első csatornát.) Oké azt még VirtualDubal kivitelezhető, de ott nem tudom kiiktatni mondjuk a Stream2 forrást tehát a második hangsávot.

- Vagy igen?


...muszáj-e csak a hangcsere miatt renderelni a videót? Van-e olyan program amely pont ilyen célt szolgál. Mert pl. a DVD Shrink se rendereli újra az adott anyagot gondolom... (De az DVD-re van kiélezve...)


Az esetleges segítőkész válaszadást előre is köszönöm!


2013. ápr. 28. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem az MKVToolnix 6.0.0.500 Portable programmal megtudod csinálni.

Beemeled az adott video fájlt, majd csak annál hagyod meg a pipát amit kiakarsz menteni. KLIKK a Start muxing-ra.

Később az "Add" gombra Klikkelve új audiót adhatsz a videóhoz, a többit letiltod és ismét jöhet a Start muxing...

2013. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

VirtualDub jó. Egyszerűen kimented belőle a régi hangot, akkor hang nélkül fog menni a film, majd hozzáadod az általad kevertet.

De megy a MkvToolnix is ahogy ránéztem...

2013. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 29. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!