Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok bootolható...

Hogyan tudok bootolható floppy-t csinálni bios frissitéshez?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Leszeded a bios frissítő szoftvert és az megcsinálja a floppyt.
2013. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Amit az első állít, arra a letölthető BIOS csomagok negyede sem képes. Jobb ha megcsinálod magad.

Berakod a lemezt sajátgép/számítógép -ben rámész az "A" meghajtóra jobb gommbal. Itt lesz valami olyami opció hogy indítható lemez készítése vagy ilyesmi.

De megcsinálhatod parancssorban is:

format a: /s


Ez után rámásolod a BIOS image fájlt és a flash -elő programot.

Ha valami komplikált hoszzú nevük van érdemes átnevezni, úgy hogy ne legyenek hosszabbak 8 karakternél.


PL.: ha a BIOS image: AbitA7v98v234.bin akkor legyen bios.bin ha a flash progi awardfalsh1234 akkor falsh.exe (Egyedül az eredeti kiterjesztés ne változzon!)


Ha beboot -oltál elvileg az a: meghajtó az aktív ha nem akkor áttérsz:

a:

kiadod:

flash bios.bin

A végén enter, utána már minden infót kiír lehet közbe elmondani egy miatyánkot is.

2013. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
asrock k7s41gx típusu asrock alaplap. Az asrocknak az oldalűról leszedtem a bios-t de nem tudom hogyan kell frissíteni. Csináltam bootolható floppy-t és arra felmásoltam amit leszedtem, de nem bootolja be a gép. Tudnátok segíteni?
2013. máj. 3. 11:36
 4/7 A kérdező kommentje:

ezt írja csak az a baj hogy angolul



Create a bootable system floppy disk.

Download an updated ASRock BIOS file (WinZip format with .zip file extension) from the web site, unzip the BIOS file and save both ASRFLASH.EXE utility and BIOS file to the disk you created in step 1.

Boot from the disk you created in step 2.

At the "A:\" prompt, type ASRFLASH, hit space bar once, and type BIOS file name then press <Enter>. For example: A:\ASRFLASH K7S41GX2.00 <Enter> then you will see a message "Please wait for BIOS loading ROM".

After 30 seconds, you will see the message "Flash ROM Update Completed - Pass", then you have finished upgrading the BIOS.

After finishing upgrading the BIOS, please remove the floppy disk. Restart your system and press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up.

In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press <Enter> to continue.

Select "Exit Saving Changes" and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.

Now, system is booting up with new BIOS.

2013. máj. 3. 11:37
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Lehet sz*r a meghajtód vagy floppy lemez. Lehet amúgy boot CD -t is készíteni neki.

Bővebben:

[link]


A többit úgy kell csinálni ahogy már leírtam.

2013. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kgabor45 válasza:

P.O.C. mindent megválaszolt. Ha még mindig kíváncsi vagy az angol szöveg jelentésére, íme:


Készíts egy floppy bootlemezt.

1. Töltsd le a legfrissebb ASRock BIOS fájlt (WinZip formában .zip fájlkiterjesztéssel) a web oldalról, csomagold ki (unzip) és mentsd rá mind az ASRFLASH.EXE-t, mind a BIOS fájlt az általad készített lemezre. (Másold rá a 2 fájlt.)

2. Bootolj a fenti floppyról.

Állj A:\ meghajtó-ra (gépeld be, hogy a: és Enter, utána a villogó kurzornál) gépeld be, hogy ASRFLASH, üsd le a szóköz (SPACE) billentyűt egyszer, aztán gépeld be a BIOS file nevét, aztán nyomj ENTER-t.

Pl.: A:\ASRFLASH K7S41GX2.00 <Enter> (P.O.C. egyszerűsíteni akarta válaszával ezt a gépelnivalót, mert ha 1 karaktert elütsz, nem fog működni az egész), aztán látni fogsz egy üzenetet "Kérem várjon a BIOS betöltésre".

30 másodperc múlva megjelenik egy üzenet "Flash ROM frissítés kész", ekkor befejezted a BIOS frissítését.

Miután befejezted a BIOS frissítését, légyszíves kivenni a floppy lemezt. Indítsd újra a gépet és nyomd meg az F2-t, hogy a bootolás során belépj a BIOS beállítási menübe. (Indítsd újra a gépet és nyomj F2-t, hogy bejuss a BIOS beállításaiba.)

Az Exit menüpontban légyszíves a "Load Default Settings (töltsd be az alapértelmezett beállításokat)" választani majd nyomj Enter-t a folytatáshoz.

Válaszd az "Exit Saving Changes (kilépés a változtatások mentésével)"-t és nyomj Enter-t a BIOS beállításaiból való kilépéshez.

Mostmár a rendszer az új BIOS-szal fog indulni.

2013. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
beállítottad a biost, hogy floppyról bootoljon elsőnek? általában ezt át szokták állítani cd-re vagy hdd-re a gyorsabb rendszerbetöltés érdekében.
2013. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!