Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender 2.6.6-ban hogy lehet...

Blender 2.6.6-ban hogy lehet csonkolni?

Figyelt kérdés

pl....... 1 nagy kockát csonkolunk, (két kisebb kockával).

HA MÁR BLENDER..... LENNE EGY MÁSIK KÉRDÉSEM.Csontozásnál hogy lehet a szemet szájat szemöldököt stb... kijelölni?



2013. máj. 3. 19:48
 1/2 tabaki ***** válasza:

1. Elkészíted a kockákat. A vágásra szolgáló kettőt Ctrl+J-vel egy tárggyá alakítod. Én elhúztam őket, hogy látsszon, mit használok, te természetesen hagyhatod a vágás helyén. A sárga kockával jelzett Object táblán megjegyzed, hogy mi a tárgy neve, esetleg át is nevezheted, mint én tettem, hogy sok tárgy esetén egyértelmű legyen:

[link]


2. A csonkolandó kockára állsz, és a villáskulcsos tábla Add Modifiers ablakának lenyitásával a Generate listából a Boolean pontot választod. A megjelenő beállítótáblán az Operation: lenyitásával a Difference pontra állsz, az Object: Menüben pedig a vágókockák nevét választod (nálam ketkocka):

[link]


3. Megnyomod az Apply gombot. A vágókockák elhúzásával láthatóvá válik az eredmény:

[link]

[link]


Ami a második kérdésedet illeti, semmi akadálya, hogy az arc elemeit külön vertex-csoportokba rendezve becsontozd, de neked nem erre van szükséged, hanem a formakulcs-rendszerre (Shape Keys). Ezzel meg tudod jegyeztetni a mimika főbb beállításait, amelyeket azután a Dope Sheet segítségével az általad kiválasztott képkockákon tetszés szerinti arányban keverhetsz. A beállított pozíciók közti változást a program hidalja át.

Mindez a formát leíró csúcspontok átrendezésén alapcsik, és a csontrendszertől független, pontosabban a csúcspontok ugyanúgy követik az őket mozgató csontokat, mint egyébként, csak éppen az egymáshoz viszonyított helyzetük is változik. Így tudod megoldani, hogy a figura mondjuk, tánc közben énekeljen, rohangálva ordibáljon, stb. Itt van tőlem egy-két kevésbé kifinomult próba, ha nem világos:

[link]

Ha megérted, a módszer könnyen használható, de ahhoz azért túl bonyolult, hogy itt vállalkoznék az ismertetésére. Keress tutoriálokat:

[link]

Sok sikert, ha produkálsz valamit, küldjél nekem egy linket, hogy megnézhessem!

2013. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
+ A fenébe, mér' írok hülyeségeket? Alapcsik=alapszik.
2013. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!