Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges linux alatt úgy...

Lehetséges linux alatt úgy futtatni egy windows-os alkalmazást, hogy az alkalmazás egy virtuális gépben fut, de az alkalmazás külön ablakban van?

Figyelt kérdés

Most telepítettem egy fedora 17-et. Nagyon tetszik az új 3.8.8-as linux kernel. Viszont a problémám az lenne, hogy szoktam ritkán visual basic-ben, visual c++-ban, és visual c#-ban is programozni,

Megpróbáltam telepíteni őket wine-ból, winetricks segítségével, de a wine a .NET keretrendszernél teljesen "kiakadt" a terminálban ha 2000 hibát nem sorolt fel akkor egyet sem. Még a System.Drawing objektumot sem tudta telepíteni.

Tud valaki olyan lehetőséget adni, hogy elindítok egy virtuális gépet, és abban futatnám ezeket, de az alkalmazásoknak külön ablakban lennének? Tehát nem kéne a windowsból kikeresni, hanem közvetlenül el tudnám indítani azt. Van erre megoldás?



#linux #Wine #SSH #winetricks fedora
2013. máj. 4. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Linuxból kell bejelentkezni a virtuális gépre, majd elindítani a programot, és akkor nem a virtuális gép ablakában lesz, hanem egy másik ablakban.

Valami efféle:

ssh -X felhasználó@internetcím

vagy nevesítve is lehet, ha kapott valamilyen nevet.

A kapott címet meg lehet nézni valahol, de nem állandó, úgyhogy minden újraindítás után meg kell nézned ismét.

2013. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!