Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy indicsam el az ". exe"...

Hogy indicsam el az ". exe" fájlokat ubuntun?

Figyelt kérdés

Vetem egy leptopot és ubuntu van rajta rákatintotam egy exe kiterjesztésü fájl ra és rar menendzserer akarta megnyitni, minden (telepitö,játék,program,stb) mindent rar menendzserer akar megnyitni. Kérlek segicstek!

Elöre is köszi!


2013. máj. 5. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
alapbol sehogy...wine,virtualizacio...vagy csere windowsra
2013. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a bajom!unbuntun! nem lehet exe fájlokat elindítani!!!!! és letörölni se tudod mert mikor telepítenéd úja hogy a folytatáshoz nyomjon emg a gombot akkor nem fog semmit sem csinálni!! nekem ezt egy haverom csinálta meg!azt mondták sokan hogy ez elég komplikált!
2013. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 spaceship ***** válasza:

Annyira azért nem :)

1.Telepíted a wine-t a szoftver központból vagy terminálba beírod hogy sudo apt-get wine.

2.Megeresed az exe filet -->jobb egérgombal rákattintasz tulajdonságok--> Jogosultságok fül--> file végrehajtásának engedélyezése programként(vagy valami hasonló nem emlékszem pontosan) kockát kipipálod

3. Jobb katt az exe file-ra megnyitás wine-al

2013. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Huhúúú... Senki nem mondta még nektek, hogy a linux az nem Windows? Miért kéne, hogy Windows-programok fussanak rajta? Az Első által emlegetett Wine (vagyis Windows Emulator) egy program, amelyik olyan körülményeket teremt a linuxon belül, hogy a windowsos programok is futhassanak benne. Ez a része tapasztalatom szerint problémátlan, ha már telepítve van, de nagy és bonyolult programok esetén jó esélyetek van arra, hogy a Wine sem lesz képes működtetni. Végülis nem egy komplett Windowst raktok vele a gépbe.

Elvileg azonban az is megtehető, ha virtuális gépet hoztok létre és Windowst telepítetek rá. Én ilyesmivel nem foglalkoztam, úgyhogy nem tudok segíteni, Ennyire kezdőnek amúgy sem biztos, hogy rögtön ilyesféle belepiszkálásokkal kell indulnia. Némiképpen félve javaslom azt a vad ötletet, hogy linuxos gépen inkább linuxos programokat kéne futtatnod, amelyeknek semmi köze a Windows .exékhez. Ha játékmániás vagy, akkor kivételesen én is inkább javaslom a Windowsra cserélést, általában minden más célra találsz megfelelő linux-programot a Szoftverközpontban, tapasztald ki inkább a rendszer erényeit.

2013. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:D Sőt C64-es programok se futnak rajta natívan! Meg az android market se!!!!4444nééégy Sőt amikor megpróbáltam elénekelni neki egy dalt nem mentette le mp3-ba az eredetijét! Fúúúú
2013. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!