Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Delphi 4 nem akar működni....

Delphi 4 nem akar működni. Mit rontottam el? (Kép lent ( leírás) )

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 6. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért panaszkodik mert az inttostr nek az argumetumait rosszul adtad meg.
2013. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt rontottad el, hogy a,b,c : real, ami lebegőpontos változó. Az inttostr (és az strtoint) ahogy a neve is mutatja, integer-t (egész típus) alakít át stringgé és fordítva. Használd a floattostr és az strtofloat-ot, akkor működni fog, vagy változtasd meg az a,b,c változót real-ről integer-re, de ekkor a szövegmezőbe csak egész számot írhatsz.
2013. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, így már elindul, csak nem úgy működik, ahogy én azt elterveztem. Én azt akartam, hogy egy számban hányszor van meg a 64 és mennyi a maradék.

b:=a/64

c:=b*64

Ez volt a terv, de mint kiderült nem hagyja el a tizedesjegyeket. Ezt hogy oldhatnám meg?

2013. máj. 6. 21:32
 4/4 anonim válasza:

Szerezz be egy Delphi könyvet, van olvass a neten! Nem szégyen bemenni egy könyvesboltba, ha tényleg érdekel a téma.


egyébként: egész osztás div, maradékos osztás mod


de csak egész típusú változókat tudsz ezzel a két operátorral használni, legyen integer pl. mind a két változó

2013. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!