Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Speed Fan és a RivaTuner el...

Speed Fan és a RivaTuner el sem tudom állítani a gépem ventillátorjának a sebességét. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Üdv.


Láttam nagyon nagyon sok videót youtube on de valahogy nekem nem hozza be úgy a dolgokat. Bios om kis egyszerű valami, egyáltalán nem tudok ott semmitsem szabályozni. Speed fan, Riva tuner, Everest, FanXpert, ProbeII egyikkel sem tudom rábírni a gépet hogy jobban forgassa a ventilátort. Már kezdek nagyon ideges lenni mert nemtudom mivan a gépemmel, ha játszom akkorse pörgeti fel a hűtőt (takarítva most lett a venti, ezüstös pasztát most kapott a videó kari és a proci) Teljesen kifogytam az ötletekből hogy lehetne felpörgetni a ventit, valakinek ötlete? (direktre meg csak nem akarom kötni azt az egy szem ventit ami benne van a procin ...)


Asus F5n típusú laptopról van szó



2013. máj. 6. 23:08
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Speed Fan nálam sem működött, max-on pörög. A ház hűtését megértem, mert nem az alaplapra volt kötve, hanem a tápra.

Érzékelő típusa: Winbond W83627HF (ISA 290h)

gondolom függ az alaplaptól is hogy képes-e rá

ASRock K8Upgrade-1689


Írtam a support-nak ,de nem jött válasz...


Sajnos eddig még nem találtam rá megoldást, de gondolom valahogy az alaplap automatizálását kellene feloldani...


Azt nem írtad, hogy alacsonyabbra tudod-e, mert akkor vezérli csak nem bír többet a venti.

2013. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

sajnos nem támogatott az alaplapon ez a lehetőség. A fansppeed oldalán van egy leírás melyek azok az alaplapok amik támogatják a ventillátor fordulat szabályozást.

A BIOS -ban sem találni csak információs panelt, állítási lehetőség nincs, lehet veled is ez van.

[link]

2013. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aholy, semmit nem tudok állítani de azt tudom hogy a ventim tud nagyobb fordulaton is pörögni. Mikor a hőcsöve elszállt a laptopomnak akkor aztán úgy ment mint a turbina, de mostmeg... éppen hogy pörög. De ez nem túl jó mert az ok a proci 40 fokos, de a GPU (videókari) az meg szét forr, igaz akárhogy terhelem 93 fok főlé nem megy, de nagyon nagy kihatással van a gépemre. azért is gondoltam arra hogy valami progival szabályoznám. mert ez hűti egyszerre a procit hőcsövön, és a GPU t is nyiláson át áramoltatja oda a levegőt. de akkor ebből az lesz hogy kötök rá valami szabályzót. Egy olyan szabályzót ami van az USB s ventillátorokhoz, azzal lehet a forgást is szabályozni
2013. máj. 7. 13:33
 4/4 A kérdező kommentje:
jah és a kis r*hadék nem engedi hogy váltsak bios t. most ez az American Megatreds es egyszerű biosom van és nem engedi hogy CMOS feltegyek rá. pedig ott lehetne szabályozni. No meg a másik. Everest, Asus laptopot ismer be, mikor raknám fel az Asus FanXpert programot (azzal lehetne állítani ha jól tudom) azt irja hogy nem Asus a gépem ...
2013. máj. 7. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!