Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-ről szeretnék a...

Windows 7-ről szeretnék a legújabb Ubuntu-ra váltani. Előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

Youtube videók által elnyerte tetszésemet az Ubuntu. Néztem, hogy az én gépemhez (acer 4830tg) vannak hozzá driverek.

Kérdésem, hogy aki ilyent használ, mik a tapasztalatai? Megéri?

Fognak a Windows-os programok futni rajta?

Ha nem ajánlaná valaki, részletezné?

Továbbá vírusirtó tényleg nem kell rá, vagy milyent tegyek fel?

Ha van valaki, akinek van egy részletesen beállított/testreszabott Ubuntuja, beszámolna róla?

Egyetemi dolgokra használom a gépem. Néha játszok is, de per pillanat egy játék sincs feltelepítve.

Anno eredeti windows-zal vettem a laptopot, de már unom a windows 7-et és idegesítő a sok lefagyás, meg minden.

Köszönöm! :)



2013. máj. 8. 11:55
 1/6 Komplikato ***** válasza:

Ha sok lefagyás van, akkor vagy szét van telepítve a W7 vagy szoftveresen nincs rendesen felrakva. Szerintem.


"Fognak a Windows-os programok futni rajta?"

Nyilván nem. Ha felteszel valamilyen emulációs programot (Wine) akkor egy része elmegy a gépen, nyilván lassabban. De sok program nem fog.


Vírusirtó sosem árt, se még sokkal jobb ha van fent értelmes tűzfal és a T. user nem telepít fel bármilyen szemetet és nem nyit ki kéretlen leveleket. :P


Azt gondolom valamilyen módon telepíts vagy második partícióra vagy külső HDD-re vagy ha más nincs, Pendrive-ra egy Ubuntut és próbálgasd, mielőtt letörölnéd a W7-et.

2013. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben. A múltkor az egyik tanár kivetítőn mutatott dolgokat és láttam, hogy linux-ja van. Gondolom, akkor ugyan úgy boldogul vele. De tényleg, sok programnak nincs linuxos változata. Még kitalálom, hogy mi lesz, de most nagyon rajta vagyok.
2013. máj. 8. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha lefagy a laptopod, akkor az bőven lehet hardveres hiba. Teszteld le ennek alapján:

[link]

2013. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne, ne értsétek félre. Most foglalkozzunk a Linux-al. Tökéletes a Win7-em, csak a szokásos hétköznapi belassulások, internetes bajok, stb-k vannak. Ez most lényegtelen. Az ubuntu érdekel, kérem az írjon, akinek van vele tapasztalata. Köszi :)
2013. máj. 8. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már kb 8 éve használok linuxot (néha wint-is) Ubuntut is használtam elég sokat a legújabbat még nem próbáltam de az előzőt igen. Én megvoltam vele elégedve. Rengeteg windowsos proginak megvan a linuxos megfelelője. Az ubuntunak pedig elég nagy a szoftver központja. Az én notimon van linux és win is, szerintem te is megtudod oldani, hogy ha valami olyan programot kel használni ami még sincs linuxra akkor, tudd azt használni. Felteheted egy virtuális gépre is tesztelés céljából.
2013. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most éppen hardveres hiba miatt a régi kis notebookom szervízben van, azon Ubuntu 10.4 van. Rendkívűl egyszerű felület, semmi Windows csicsa. Emlékeztet a Firefox-ra: gördülő menű, képszerkesztőt nem kell rá telepíteni, mindent a Gnome kezel, viszont Irodának feltettük a LibreOffice-t, böngésző Firefox (mindegyikből a Linux-os változat kell). De ha pl. a Dokumentumokból pentdrive-ra akarsz másolni egy fájlt, ugyanúgy kijelölés, bemásolás, ha leválasztod a pentdrive-t, Kiadás, mint a Windows-ban. Nagyon rövid idő alatt megszoktam.
2013. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!