Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Intel Core i5 processzor...

Intel Core i5 processzor felhúzása lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy Intel Core i5- ös processzorom (Laptopom van Toshiba A660-1ET) szeretném az órajelét felhúzni mert most a "2.53"- mat keveslem, tudom mivel jár ez ,( jobban melegszik majd a processzorom és nem tesz neki jót ) Úgy hallottam ezeket a processzorokat fel lehet húzni akár 3.2 GH-za ra is, én nem szeretném annyira, én bőven be elégednék vele ha sikerülne 3.0Gz.ra felhúzni, probáltam a BIOSBA de sajnos nem engedni.. egyéb megoldást tudtok? Köszönöm előre is a válaszokat!!
2013. máj. 9. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A laptopokat nem arra készítik fel (tápellátás, hűtőrendszer), hogy huzigálják őket. Ezért nincs a BIOS-ban ilyen opció, és 99,9%, hogy nem is fogsz olyan BIOS-t találni, ami ezt lehetővé teszi.

A másik, hogy mi az a feladat, amihez a 2,53 GHz kevés, de a 3 már elég?

2013. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, 2,53GHz és a 3GHz között nincs óriási különbség, Én is cseréltem már procit +20% különbségét és nem estem hanyatt a gyorsulástól. Másrészt i3/i5/i7 prociknál is csak a szorzózár mentes példányok húzhatók tudtommal (asztaliban biztosan, de szvsz a mobil procik felépítése is ugyanaz). Mivel az alap órajel emelése az integrált PCIe vezérlő órajelét is megemeli (és nem lehet fixálni/visszaosztani), ami ettől hamar instabillá válik, ezért a sima asztali verziók sem húzhatóak. A K verziósok igen, mert azoknak lehet emelni a szorzójukat (nem kell az alapórajelhez nyúlni). Másrészt meg igen, a laptopokat nem illik felhúzni, mert eléggé korlátozott a hűtésük és a tápellátás sem úgy van tervezve. A laptop sosem fog asztali privilégiumokkal rendelkezni, mint ahogy fordítva sem...másra valók!
2013. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 9. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
sima laptop processzort tényleg nem lehet húzni, viszont a videókarit igen, ha játékhoz kell.
2013. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!