Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell egy képen körülvágni...

Hogy kell egy képen körülvágni valamit úgy hogy ne maradjon háttérszíne se?

Figyelt kérdés
letöltöttem vagy ezer programot lasszótam, varázspálcát is használtam de nem sikerült megcsinálnom már egy fél napom el ment vele, hogyan csináljam?
2013. máj. 10. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Photoshop háttér radír.
2013. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert manuálisan kell kijelölnöd az alanyt és levenni mögüle a hátteret. Automata eszközt nem fogsz rá találni. A képen a háttér csak látszólag háttér, valójában a kép egy homogén dolog. Egy szoftver nem fogja tudni eldönteni h mi a háttér és mi nem hacsak nem egy egyszínű valami előtt áll az alany.
2013. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csacsi2 ***** válasza:

Gyakorold a kijelöléseker és az eszközöket. Leírnád pontosan hogy mi is az amit nem tudtál véghezvinni kijelölés után, többre mennénk!

Alakítsd réteggé a hátteret (hogy a kivágott rész áttetsző legyen). (jobb lent rétegek elölnézete)

jelöld ki az alakzatot, majd kijelölés (fordított kijelölés és vágd ki (kivágás ctlr+x)


kijelöléshez rengeteg mindent használhatsz (színtartomány,varázspálca ,lasszó stb)

2013. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

illusztráció:

[link]

sok kivágás után:

[link]

2013. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Közölhetted volna éppen, hogy milyen programot használsz.

Gimpben például a következőképpen:

Réteg => Alfa csatorna hozzáadása (ez tárolja az átlátszóság mértékét) => Azt vagdalsz vagy radírozol ki a képről, amit akarsz. Utána olyan formátumban mentsd, amelyik képes tárolni az átlátszóságot, pl. PNG-be.

Terjengősebben is írtam a kivágásról, a következő helyen (figyelmeztettek a reklámszerűen sok linkelés miatt, ezért próbálok csak címet írni, odaugrás nélkül): tabaki.uw.hu/montazs/montazs.php

Legalábbis a leírás első felének hasznát láthatod.

2013. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!