Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet ilyen...

Milyen programmal lehet ilyen képeket készíteni?

Figyelt kérdés

Ilyen képekre gondoltam, mint pl. az alábbiak:


[link]

[link]

[link]


Tehát fotórealisztikus tájképek, vízzel, növényekkel, hegyekkel, felhőkkel, fényekkel stb., esetleg egyéb tereptárgyakkal (épületekkel).


Köszönöm előre is!



2013. máj. 15. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz már nem csak program kell, hanem tehetség, gyakorlat, idő és egyéb eszközök, például digitalizáló tábla is. Ha még a programot is kérdezni kell, akkor neked egyik sem.
2013. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első 2 link mögött festménynek nevezett képek találhatóak. Ilyet az ember már a barlangok falára is készített, azóta finomítottak a technológián és lehet készíteni ilyen "fotorealisztikus tájképeket", elsősorban ecsetet és olaj alapú festéket használnak, amivel vászonra vagy papírra, esetleg fára festenek.

Az harmadik link mögött meg igénytelenebb számítógépes grafikák találhatóak, kis túlzással a kishugom összedobja őket Paintben, de azért egy Photoshoppal kis gyakorlással bárki tud olyat csinálni.

2013. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megértettem a válaszokat, azt hiszem, rosszul tettem fel a kérdést, illetve lehet, nem éppen megfelelő képeket linkeltem be. Kevés volt az időm, elhamarkodtam, csak gyorsan valami illusztrációt akartam keresni a kérdésemhez.

Bocsánat.


Röviden ezt akartam volna kérdezni:

Láttam a neten sokfelé fotorealisztikus jellegű "fantasy" képeket, amelyeket szemmel láthatóan valamely programmal készítettek. Tehát nem festmény. Olyasmikkel készíthették (szerintem), mint a Bryce 3D, vagy a Vue D'Esprit. Vagy talán van kifejezetten ilyen célokra tervezett rajzprogram. Ez az, amit nem tudok.


Mivel tényleg igaz, hogy ezen programok professzionális szintű kezelésének megtanulásához és a trükkök elsajátításához sok idő és tanulás szükséges, szeretném gördülékenyebbé tenni a dolgot azzal, ha megérdeklődöm a tapasztaltabbaktól, melyik az a program, amit érdemes beszerezni, és megtanulni lépésről-lépésre a használatát.

Így lerövidülne az út ahhoz, hogy én is készíthessek ilyen képeket, hiszen nem kell programok tucatjait beszerezni és kipróbálgatni előtte, amivel hónapok, évek mehetnek el.

Köszönöm, és mégegyszer elnézést kérek a nem megfelelő és elhamarkodott kérdésfeltevésért.

2013. máj. 16. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézd, a buzgóságodat a művészet iránt értékelem, de a számítógépen rajzoláshoz is alapvetően rajzolni kell tudni. Ha papírra nem tudsz ilyet készíteni, akkor a gépre sem fogsz és ez vica versa igaz. A 3D-s modellező és CGI programok (szerintem ez a kulcsszó amit te keresel) más célt szolgálnak, nem a képkészítés a lényeg. Talán ez adhat egy kis lökést: [link]
2013. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, most már közelítünk elképzelésem világához, talán ez lesz az.

Egyébként papírra szoktam régebben ilyeneket rajzolni, tájképeket, csendéleteket, bár igaz, színek nélkül, kizárólag grafitceruzával. De most megfogott a látott képek színvilága, a képkészítés ezen új módja, szeretnék kísérletezni a színekkel, formákkal, anyagokkal, felületekkel és fényekkel, így hozva létre képeket, és hangulatokat, amelyet ezen a módon szeretnék kifejezni.

2013. máj. 16. 18:43
 6/13 tabaki ***** válasza:

Blender, TrueSpace, emlékeim szerint a Bryce 5 is ingyenes, Terragen free-változata, kellő elszántsággal POV-Ray. Figurákhoz DAZ 3D Studio, Makehuman, szobrászkodáshoz Sculptris, MeshMixer.

És mindezek kombinációi... Program tehát van egy-kettő, de a lényeg, amit mindenki hangsúlyozott: Ezeket a képeket nem a program készíti, hanem te. Egy-két látványos húzásra nulla tudással is képes leszel velük, de egy rendes kompozíció akkor sem piskóta, ha már profi módon kezeled őket. Néhány év rögös útra mindenképpen számíts, de ebben a műfajban a kínlódás is élvezetes... Sok sikert hozzá!

2013. máj. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tabaki ***** válasza:

Ja, a harmadik linkedhez Gimp. Mellesleg fotókból fotórealisztikus képeket összeberhelni csuda nagy szakítás.

Továbbá: Ha kérhetem, te ne keverd össze a mutatós gageket az alkotással. Ujjgyakorlatnak jók, de jobb helyeken az ilyesmit műteremszemétnek nevezik.

2013. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az alapot megrajzolják kézzel ceruzával, festékkel, vagy digitális rajztáblával. Azt feldobják egy alapba aztán photoshopba vagy más hasonló rajzprogramba kiszínezik, ki élesítik a vonalakat, átfedik különböző színekkel, effektekkel.

Persze ezt akkor sem lehet így megcsinálni ha van egy alaprajzod mert ehhez is tehetség kell, ugye a photoshopba vannak bizonyos dolgok ilyen effektekre de a többségét ott is neked kell rá felvinned. Ahhoz meg jó érzék kell meg sok sok gyakorlás.

Én is most nem rég kezdtem el a photoshopot használni, és gyakorlásként én is ceruzarajzokat színezek ki rajta meg kiélesítem őket mintha igazi lenne.

Persze baromi sokat kell gyakorolni hozzá, meg türelem és érzék kell hozzá. De mindent lehet idővel.

Nekem is ilyen jellegű képek elkészítése a célom de még egy pár évnyi gyakorlás kell hozzá az biztos.


Tehát ezt az egészet ne úgy képzeld el mert sajnos sokan úgy képzelik el pl a photoshopot hogy letöltik kattintanak kettőt és már kész a kép. Közel sincs így csak bizonyos munkákat le egyszerűsít a program és hozzáértéssel gyönyörű dolgokat lehet vele alkotni amiket az életben sima ecsettel meg festékkel nem éppen lehet.

2013. máj. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, az elmondottak alapján Blender -> Bryce lesz a sorrend. A Blenderhez elég sok magyar nyelvű anyag van, ez is előny.

Számítok rá, hogy hosszú, és rögös út vezet az első értékelhető kép megalkotásáig, és addig sok "műteremszemetet" fogok gyártani. De egyszer eljön a nap, amikor megvalósul, amit szeretnék.

Igazatok van abban is, hogy a festést kicsit összekevertem a 3D-s tervezőprogramok által készített képekkel. De végülis ez utóbbi, amire (egyelőre) gondoltam.

2013. máj. 20. 14:45
 10/13 tabaki ***** válasza:

Ez a beszéd.

A Blender -> Bryce sorrendről: Ember tervez, Isten végez... Ne úgy képzeld, hogy először kitanulod az egyiket, aztán a másikat. Nyugodtan próbálkozz egyszerre többel is, hogy lásd, milyen megoldást ad az egyik program, milyet a másik, illetve, hogy kirajzolódjanak előtted a 3D-grafika alapfogalmai. Aztán amelyik jobban kézre áll, azzal fogsz előreszaladni. Amikor már kikötsz egy bizonyos szoftvernél, egy-egy szerencsés megoldásért akkor is előveszed majd a többit.

Ha valahol elakadsz, esetleg tudok tippeket adni.

2013. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!