Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ferde fotó javítása, lehetséges?

Ferde fotó javítása, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


az volna a kérdésem, hogy létezik e program (vagy esetleg phosothop-al), amivel egy ferdén sikerült fotót utólag helyre lehetne állítani? Tudom, hogy talán hülyeség a kérdés, de akkor is meg kell, hogy kérdezzem. :) Sajnos, noha elég jó képeket csinálok, de még mindig elkövetem a hibát, hogy némelyik kép, ami amúgy rendben lenne, ferde lesz. Jó lenne, ha ezen utólag tudnék "mókolni". Köszönöm a válaszokat előre is.


Ui.: az egyszavas ("nem") válaszadók, ha lehet, akkor kíméljenek. Köszönöm.



2013. máj. 16. 15:08
 1/9 Csiß ***** válasza:
Photoshopal simál lehet tetszőleges szögben dönteni a képet.
2013. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
PS tudja, csodálom, hogy még nem találtad meg benne.
2013. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 csacsi2 ***** válasza:
100%

IrfanView -el is meglehet - finom elfordítás.

szerintem bármely normális képszerkesztővel ez megoldható.

2013. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

talán a PS-el a legkönnyebb megcsin :


[link]

2013. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 csacsi2 ***** válasza:

Ne rövidítsd a Photoscrape -t PS -nek mert az az Adobe Photoshop és teljesen nem mindegy!


Amúgy fizetősbe igaz, de nagyon jó a fotó utómunkára az Ashampoo Photo Commander (ez pl.:ferde horizont kiegyenesítése)

2013. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Fotó utómunkára: Lightroom :)

Ezt a "jó képeket csinálok" sztorit meg felejtsd el mert valószínűleg a torkodnak ugranak a fotósok és talán igazuk is lesz. :D

2013. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem ugrok, viszont megnézném azokat a jó fotókat. :)
2013. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Igen, most már eszembe jutott, hogy talán ostobaság volt ezt kérdeznem, hisz minden alap képkezelő tudja ezt, s hát kissé elhamarkodott volt. :)

A "jó képeket csinálok" dolog alatt azt értem, hogy amatőrként. Nem vagyok fotós. :) Nem fogom fotósnak megmutatni a képeim (csak ismerősöm látta), mert sok mindenbe belekötne. Egy igazi fotós másképp látja a képeket nyílván :) Mégegyszer köszönöm!

2013. máj. 17. 08:01
 9/9 Lajos54 ***** válasza:

Pozitívumként megemlíteném, hogy azt írtad "...elég jó képeket...". Tehát (remélhetően :) nem vagy elszállva magadtól. Ha pedig összehasonlítjuk a ma már mindenkinek rendelkezésére álló lehetőség miatt (olcsón lehet nem is rossz fotómasinát venni, egy valamire való mobillal pedig szintén bármikor lehet egyet "kattintani") az "igazi" botcsinálta fotósok és a műkedvelő, de fejlődni akaró amatőr-fotósok képeit, némelyik utóbbinak nincsen szégyenkezni valója az esetek nagyobb részében.

Az eredeti kérdésre pedig: tényleg, szinte minden jobb képszerkesztővel lehet korrigálni, nem csak a ferdén tartott gép hagyatékát, de egyéb kisebb-nagyobb hibákat is. Csak itt sem szabad túlzásokba esni.

2013. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!