Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » . ODF kiterjesztésű szöveges...

. ODF kiterjesztésű szöveges dokumentumot meg lehet nyitni rendes Word-el?

Figyelt kérdés
OpenOffices dokumentum ez. Nincs Word-om ezért ebbe dolgoztam ki a tételeket érettségire, ha elviszem kinyomtatni meg fogják tudni nyitni így?
2013. máj. 17. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Csodálkoznék, ha a Word meg tudná nyitni... :D

Exportáld ki pdf-be, és azt vidd el nyomtatni.

(De doc/docx-ba is tudsz menteni OpenOffice-szal.)

2013. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi ez a pdf-es exportálás jó ötlet :D
2013. máj. 17. 13:22
 3/7 pinkpancser ***** válasza:
Vagy felteszel (akár portable) open vagy libre office-t, megnyitod és elmented olyan word formátumba amilyenbe szeretnéd :)
2013. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
Az új Word már megnyitja, de hol a garancia, hogy a nyomtatás helyén is az van? A PDF-mentésnek akkor va értelme, ha nagyon szigorú beosztású szövegről van szó, amely apró eltérések (pl. betűtípus-különbség) borulhat. Egyébként mentsd inkább DOCba vagy akár RTFbe, ha nincsenek benne kényes elemek (képek, táblázatok). De a DOC a legkézenfekvőbb.
2013. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
PDF-be mentettem, ez jónak tűnik mert megnyitottam és minden rendben volt vele. Amikor .doc ba akarnám menteni kiír valami hülyeséget és nincs türelmem b*aszakodni vele annyit. jó ez már így :d köszi
2013. máj. 17. 21:37
 6/7 tabaki ***** válasza:

"kiír valami hülyeséget"

Ezt mindig imádtam... A történetben az egyetlen lényeges az a hülyeség, minek titkolod, mi az? Nem azt írja ki véletlenül, hogy adatvesztés lehetséges az eltérő formátum miatt? Ha igen, csuda nagy b*szakodás következik: Lenyomod a 'Jelenlegi formátum megtartása' gombot, oszt' jónapot. Kipróbáltad? Visszatöltötted, hogy tényleg vesztett-e adatot? Az alap-formázásokban semmi rizikó nincs, azt probléma nélkül menti.

Ha egyéb hibaüzenetről van szó, éppenséggel azt is közölhetnéd a tanulságok érdekében.

A PDF-fel kapcsolatban egyetlen fenntartásom van egyébként: Mivel a hétköznapi szerkesztők által nem módosítható formátum, nem tudsz rajta változtatni, ha a nyomtatáskor még észreveszel valami gikszert, ellentétben a DOC-kal. De hát csak nem eszi meg a fene...

2013. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen azt írja ki rálépek, hogy jelenlegi formátum megtartása és nem menti el...legalábbis nem találom a fájlt akárhogy keresem. De mind1 jó a pdf.
2013. máj. 18. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!