Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A kép minősége Virtualdub...

A kép minősége Virtualdub után mindenképpen romlik?

Figyelt kérdés

Én vagyok az, aki pár kérdéssel ezelőtt arról kérdezett, hogy miért olyan nagy a film mérete.

("Mit kell/lehet tenni, hogy a Virtualdub-bal szerkesztett film ne legyen olyan hatalmas méretű?

Első próbálkozásom volt, a 350 MB-nyi filmből kivágtam pár részt, mire lementésnél kb. 4GB-nál telt be a lemez.. Van olyan, ahol állítani lehet a méreten? Vagy rosszul csináltam valamit?")

Az adott válaszok valóban segítettek (köszi). A film most megfelelő méretű, a kép nagysága sem lett kicsi, viszont a minősége eléggé sokat romlott. Esetleg ez ellen lehet tenni valamit?


2008. jún. 17. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg a hangot is lehet tömöríteni, Audio->Compression...

Így a képet kevésbé kell tömöríteni, és azanos méret mellett jobb minőségű képet kapsz. Ha a hang már eleve tömörített, akkor ez a lehetőség ugrott. A megfelelő beállításokat, így látatlanban nem tudom megmondani. Kísérletezned kell velük. Minél kisebb méretű lesz a filmed, úgy fog romlani a minősége, ez ellen nincs mit tenni. El kell találni azt a határt, ahol még nem romlik számottevően a minőség, de a fájlméret sem túl nagy.

2008. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért ilyen nagy, mert nem választottál ki tömörítő codecet a Video/Compression menüből, és tömörítetlenül menti az egészet, ami elég nagy. Itt válassz nagy bitrátát a beállításoknál.

Vagy nem tudom hogy szerkesztésnél működik-e a Video/Direct stream copy. Ez utóbbinál nem változtat semmit a képminőségnél, ha elérhető.

2008. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!