Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 8 mellé akarok linuxot...

Win 8 mellé akarok linuxot tenni, de nem akar sikerülni?

Figyelt kérdés

Van egy üres partícióm, linux lemez telepítője elindul, azt írj ki, h a win helyére akarom e feltenni a rendszert, vagy új helyre. Új partíciónál nem hozza létre a linux a saját telepítéséhez szükséges kisebb partíciókat. Akkor én honnan tudjam milyen típusú és méretűt kell létrehoznom?


Ha meg windowsba belépve vagyok és úgy akarom feltelepíteni, akkor meg feltelepül, és windows indulásakor választhatok melyik rendszert indítsam. Igen ám, csak közbe a linuxos partíciót a D-t leformáztam, mert nekem így nem volt jó, de aWin 8 még mindig kínálja a 2oprendszer választási lehetőséget. A programok törlése menüből is kivettem a linuxot, mert ha win alól telepítem akkor úgy is lehet törölni a linuxot, de így is az van, mint az előző esetben.


Hogy lehetne normálisan felrakni bármilyen linuxot? Mert hiába van most üresen a másik partícióm, nem megy. Le kell venni róla a meghajtó betűjelet, vagy mit kell tenni?


2013. máj. 20. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A Linux telepítése kicsit bonyolultabb, mint a Windows "tovább-tovább-tovább-tovább-befejezés" jellegű telepítője.

Láthatóan kevés ismereted van még az oprendszerekről és a partíciókról. (Ez nem kigúnyolás akar lenni. Csak egy Linux telepítéshez némileg nem árt hozzáértőbbnek lenni.)

Az első megszívlelendő tanács, hogy oprendszert SOHA ne egy másik rendszerből indítva telepíts! Habár technikailag lehet, hogy lehetséges, de az sokszor csak újabb problémákhoz vezet.

Pár szó a Linux partícióiról. Linuxot soha ne telepíts cserehely (swap) partíció nélkül! (Ez nagyjából a Windows lapozófájlnak felel meg, csak itt külön partíciót szoktak erre a célra fenntartani.) Állítólag lehet enélkül is telepíteni, de az megint csak újabb bonyodalmakhoz vezet.

Persze az igazán profik legalább 3 partícióra szokták telepíteni a Linuxot (külön partíció a /home-nak), de a minimum a 2.

A partícionálást kézzel végezd! (Ezért is kell otthon lenni a partíció-dolgokban.) Swap-partíciónak 1-2 gigát adj (szabad helytől függően), a többi mehet a /-re.

Windows-meghajtót meg eleve ne rendelj hozzá, bár nem is lenne könnyű, elvégre a Linux ext3-at használ, a Windows meg FAT/NTSF-t.

Természetesen a partíciókat a Linux telepítőjével hozd létre!


"Hogy lehetne normálisan felrakni bármilyen linuxot?" -- A Linux telepítőjével, azokat betartva, amiket fentebb írtam.

2013. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bootolj a Linux telepítőről, és ott beállíthatsz mindent. Az majd viszi a betűt is.
2013. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!