Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux kezdőknek?

Linux kezdőknek?

Figyelt kérdés
Most készülök Windows7-ről Ubuntura vagy Fedora-ra váltani. Melyik a jobb? A skype működik ezeken? Érdemes váltani? A gépem adatai: 3 GB ram, 250 HDD, 2 magos intel proci, integrált videokártya. Ez egy laptop egyébként. Minden hasznos és normális választ felpontozok! Köszi.

2013. máj. 21. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Mindkettő jó. Én személy szerint Ubuntuzom (Linux mint), de lehet, hogy ha Fedora kerül a kezeim közé először, akkor most azt írom.

Skype működik. Akkor érdemes váltani, ha:

a.) nagyon nem érdekel a gép, csak netezni akarsz

b.) nagyon érdekel a gép, és ha valami nem megy, akkor képes vagy órákat bújni a netet a megoldásért

2013. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Teljesen hétköznapi célokra használom a gépet, internet, torrent, you tube, stb. Semmi komolyabb.
2013. máj. 21. 09:26
 3/6 tabaki ***** válasza:

"Akkor érdemes váltani, ha:

a.) nagyon nem érdekel a gép, csak netezni akarsz"


Ejnye, Vazeratti, ennél azért hozzáértés nélkül is többet tud az Ubuntu... Pont az ilyen ideális felhasználóknak, akik semmi hűdespécit nem akarnak, a legtöbb dologra van könnyen telepíthető, bejáratott szoftver.

2013. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu alapu Zorin OS 6-ot ajanlom. Nagyon kornyezetbarat (kezelese szinte megegyezik a Win7-el) es az Ubuntu Software Centerrel nagyon konnyen telepithetoek kulonbozo alkalmazasok.
2013. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
#3, jogos, de mivel egy két területen van csak elmaradva az Ubuntu (Linux) nem emelhetem ki mindet, amiben ideális használni :)
2013. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Kipróbáltam: Ubuntu 13, Mint 14, Fedora 18. Rosszabbnál rosszabbak. :/ Mindenkit felpontoztam.
2013. máj. 22. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!