Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok NTFS-t olvasni ÉS...

Tudtok NTFS-t olvasni ÉS _írni_ is tudó, jól működő programot DOS alá, ami elfér egy floppy-n? (< A probléma leírása lentebb >)

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag régi laptopom, amiben a legrosszabbkor ment tönkre a WinXP : C0000218-as STOP hibára hivatkozik, közvetlenül mielőtt beindul a logonui.exe (tehát pl. "Címtárszolgáltatások Visszaállítása" módban eljut a lemez ellenőrzéséig) és a SystemRoot\System32\Config\SECURITY struktúrát jelöli meg sérültnek, PEDIG semmilyen registry módosítást nem végeztem ott, legalábbis a regedit által, szándékosan biztos nem.


Naszóval, emellett, hogy nem indul a Windows, a gáz, hogy CD-t sem tudok olvasni a gépben, hiába van benne egy jó kis működőképesnek tűnő (tehát forgatja a lemezt) DVD olvasó, a gép 1-2 hónapja nem hajlandó vele kommunikálni, a BIOS pedig kb. heti változatossággal vagy felismeri, vagy nem (tehát hogy írja, hogy ott van-e vagy sem).

Egyedül csak egy floppyolvasó van a gépben, az (még) működik, a merevlemezen pedig számomra IRTÓ fontos adatok és jegyzetek vannak fenn, amiket nem tudnék pótolni, és behatárolt időn belül nélkülözni sem, sajna. Ráadásul a merevlemez ATA csatlakozójúnak néz ki, a mostani laptopokba pedig szinte mind SATA merevlemezek vannak, tehát más gépbe sem tudom elvinni.

Szervízbe, vagy szakemberhez pedig két dolog miatt nem akarom : egyrészt mert nincs rá nagyon pénzem megcsináltatni, másrészt pedig olyan dolgok is vannak azon a gépen, amikről VÉLETLENÜL SEM hagyhatom, hogy mások turkáljanak bennük, vagy netán átlopják.


Szóval egy olyan NTFS olvasó program kéne nekem Floppy-ra DOS alá, vagy floppy-ról bootolhatóan, amivel ha mást nem, ki tudom másolni a merevlemez tartalmát egy külső USB-s merevlemezre.


Régebben egyedül egy NTFS4DOS nevű programot találtam a neten, de az SZINTE TELJESEN BUGOS volt, írni egyáltalán nem tudott NTFS-re - bár az itt még nem is szempont - DE olvasni _se igazán_.


Tehát ismer valaki erre megoldást az NTFS4DOS-on kívül??? Nagyon megköszönném!!



2013. máj. 21. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gép nem tud USB-ről bootolni?

USB-ről bootolható live linux nem megoldás (azok mindegyikében van ntfs-3g)?

2013. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajna nem, próbáltam. A BIOS nem is kezeli bootolható perifériaként : 4 adathordozót lehet tologatni a Boot Priority menüpontnál, a HDD-t, a Floppy-t, a CD-t ami már sajna nem létezik a számára, és valami hálózati hülyeséget, amihez nem értek. Viszont utolsó működésénél még tudott a Win USB-t felismerni, tehát az USB portoknak szvsz. kéne működniük.
2013. máj. 21. 11:29
 3/15 anonim ***** válasza:

A működés egy dolog, a boot meg egy másik, viszont így akkor ez a része bukta. Viszont a DOS kezeli az USB-s meghajtókat, amire az adatokat akarod kimenteni?

Cseréld ki a DVD meghajtót egy működőképesre és bootolj arról, vagy szerezz egy ATA rack-et!

2013. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyébként ami érdekesség, hogy az OS elromlása előtt viszonylag többször újra lett indítva, és emlékszem, hogy utolsó 2 alkalommal először csökkentett módban volt, hogy lekapcsoljam a ctfmon.exe-t, meg két avg-s izét, amik mindig együtt indultak a Win-el, és nem volt rájuk semmi szükségem már, tehát csak zavartak és az egyébként is kevés memóriát zabálták (azelőtt is kb. mindig lekapcsoltam őket a taskmgr.exe-ben, tehát nem hiányolta őket az OS), másodszorra meg utána normál módban indítottam újra, és akkor csak neteztem, tehát kb. _nem csináltam semmit_ amivel elronthattam volna. Viszont amikor teljesen leállítottam a gépet (hogy egy kicsit pihenjen), tehát nem újraindítottam, és utána visszakapcsoltam, akkor jött ez a szemétség be. Hogy romolhatott el közbe?!


Max. amivel egyedül bezavarhattam, hogy előtte lekapcsoltam néhány szolgáltatást, és amiatt is kellett a viszonylag sok újraindítás, mert véletlenül lekapcsoltam a netlehetőséget is - MERT KI A FENE GONDOLTA volna, hogy az !Eseménykezelő! kell a netezéshez -, és csak próbálgatással tudtam megtalálni, hogy mi a ludas.

Lehet hogy ez jelent neki gondot? Vannak olyan szolgáltatások, amiknek a lekapcsolása kékhalált okozhat, és én véletlenül lekapcsoltam volna egyet (mert ugye a szolgáltatás-leírás véletlenül sem jelzi, hogy valójában mi az)?


DE AKKOR hogy lehet, hogy utána még több újraindítás után is működött?!!! Ez nem fér a fejembe!!!

2013. máj. 21. 11:46
 5/15 A kérdező kommentje:

"Cseréld ki a DVD meghajtót egy működőképesre és bootolj arról, vagy szerezz egy ATA rack-et!"


Mindha mind a kettő olyan pofonegyszerű lenne Laptop esetében.


1. Honnét szerezzek laptopba való CD vagy DVD olvasót, pont olyat, ami ebbe a gépbe belepasszol???


2. Ami a rizikósabb : Hogy szereljem bele utána? Nem tudom, Te hogy vagy vele, de én szétszedni is alig tudok egy laptopot, hogy lejussak arra a szintre, amikor a merevlemezen és a memórián kívül mást is tudnék belerakni, nemhogy beleszerelni valamit ÚGY, hogy az MŰKÖDJÖN is, és utána sértetlenül visszaszerelni a laptopot!!?


És mint mondtam, a Windows utoljára tudta kezelni, felismerni és olvasni a PenDrive-okat, az USB-s merevlemezem és a wifi jelfogó is USB-ről ment, tehát akkor gondolnám, hogy valamilyen szinten a BIOS-nak is tudnia kéne kezelnie az USB-t.

Csak éppen bootolni nem enged róla. Gondolom erre a BIOS szoftvertervezők akkor nem gondoltak, és szvsz. amikor tervezték azt a rendszert (valamikor a '90-es évek közepe lehetett), az USB még gyerekcipőben járhatott. Nem tudom, mindenesetre bootolni próbáltam róla, de nem tudok, viszont a Win tudta kezelni őket.


Meg mintha halvány emlékeim is lennének róla, hogy azon a gépen DOS-ból olvastam FAT fájlrendszerű USB-t...

2013. máj. 21. 11:57
 6/15 anonim ***** válasza:

A laptop meghajtók szabványosak. Gondolom telepítés idejére mindegy, hogy hézagmentes-e a tálca vagy sem. Persze ha ATA DVD-t sajnos nem könnyű ma már találni. A csere 1 db csavarból áll, szóval azt nem nagy kaland szétszerelni.

Ugyanakkor USB-s 2,5-ös ATA racket könnyebb szerezni. A HDD kiszerelése 2-3 csavar általában - persze láttam már kivételt.

Ugyanakkor azon is érdemes elgondolkozni, hogy annak van magasabb prioritás, hogy a szupertitkos adataidhoz senki (te sem, mert nem értesz hozzá) ne férjen hozzá, vagy megkockáztatod, valaki belelát, cserébe megkapod őket.

Nyah mindegy... várj türelemmel hátha jön valaki, aki mond egy progit, vagy próbál meg a Google-ben a DOS NTFS-s szavakat!

2013. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbálj Hiren boot cd-vel valamit mahinálni, azon minden olyan program van amit szeretnél (NTFS-es iró olvasó, csak az a baj kibonva 4 mega, igy egy floppyra nem fér rá, illetve USB kezelő is van DOS alá, bár ha van sok floppyd akkor virtualis meghajtóval - dos alatt létrehozható próbálkozhatsz).


Próbáld azt, hogy a boot cd-n lévő bootolható floppy imaget kiirdod floppyra és azzal próbálod beinditani a szerkezetet.


Bár ha nem látja a CD meghajtót akkor eleve halálra van itelve a dolog.


Ehhez valamelyik régebbi hirent szedd le : a 8.9-est megnéztem azon még van boot floopy imege az iso-ban a rejtett "boot.images" mappában floppy_1.44.00.ima file mérete 1 474 560 bytes): [link]


Ha sikerül valahogy elérhetővé tenni az NTFS particiót, de az USB elérést nem sikerül beizzitani akkor Volkov commanderrel és egy soros-soros kábellel segitségével MASTEER-SLAVE alapon egy másik gép segitségével próbálhattod átmásolni az adatokat (Ha nagy a HDD akkor bizony el fog tartani egy darabig a másolás).


Sok sikert.

Üdv.

2013. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az hogy szupertitkos, gondolom Te is jól tudod, hogy nem igaz.


De vannak ott olyan jegyzetek, amik tartalmaznak olyan magáninfókat, amiket nem szeretném, ha más is olvasna, meg olyan is van, amivel vissza lehetne élni.

A másik, meg ha már itt tartunk, a családi fotóimat sem szeretném, ha más vizslatná, azok is kompromittálhatnak.

Gondolom sok mindenki más is tart ehhez hasonló dolgokat a gépén, nem én vagyok egyedül ezzel a két dologgal. És ugyanúgy szerintem Te sem szeretnéd, ha ilyesmikhez más hozzáférhetne a Te gépeden. Gondolom ezt megérted, nem?


És ahogy említettem, sajnos szervízre sincs igazán zsebpénzem, és a pécsi laptopszervízekről meg nincsenek túl jó tapasztalataim.

Vagy Te ismersz olyan pécsi gépszervízt, ahol lelkiismeretesen megoldják az ilyesmit?

2013. máj. 21. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze én is tartok ilyen adatokat a gépemen, sőt hoztak már hozzám is olyan gépet, amin voltak ilyen adatok.

Lehet (biztos), hogy naiv vagyok, de úgy gondolom, hogy nem csak én állok a úgy a dolgokhoz, hogy többet ér az, hogy ha most megvan elégedve velem a kuncsaft, akkor legközelebb is hozzám hozza a gépét, mint az, hogy a fotóival plakátolom ki a netet.

2013. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

coopper : Köszönöm a válaszod. Ezt a Boot-CD-t már ismerem, infotanáromtól van is egy, de arra közel sem gondoltam, hogy ráférne egy floppy-ra! :O

Bár eléggé kompaktul megoldják az igazi XP-hez képest, programok nélkül is megvan legalább 100 MB, és abba nem vagyok biztos, hogy azt le lehetne redukálni 1.38 Megára. De azért ránézek, amire csak tudok.

2013. máj. 21. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!