Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudom növelni a rendszerpartíc...

Tudom növelni a rendszerpartícióm utólag?

Figyelt kérdés
Sajnos túl kis helyet hagytam a rendszernek (WIN7). A gyüjtött file-ok miatt folyton "kiabál", hogy kevés a lemezterület. Nem szeretném újra tenni a rendszert, ha nem szükséges. Lehet valamilyen módon növelni a lemez területét? Esetleg más alternatíva?

2013. máj. 23. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi a rendszer particio mérete?
2013. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Kb. bármilyen partíció manager programmal. Nem tudom most melyik számít jónak. vannak ingyenes és fizetős verziók. Persze ha valaki nem ért hozzá, akkor el is ronthatja.

Tud másik partícióból áttenni üres helyet, de ehhez előbb de kell teljesen töredezettség mentesítenie mindkét partíciót. És ott nem árt minimum 20% üres hely legalább partíciónként.


Régen a Partition Magic volt a menő, most nem tudom.

2013. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
15GB
2013. máj. 23. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Easeus Partition Master ingyenes és tökéletes a feladat elvégzésére, persze, ahogy #2 is írta oda kell figyelni.

Először az adatpartíciót kell kisebbre venni és utána a rendszert megnövelni. Közben reménykedni h nem lesz áramszünet :)

2013. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a windows lemezkezelőjével szoktam növelni a c méretét ha szügség van rá... egyszerű és gyors megoldás...
2013. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:

4-es Találtam egy tutoriált hozzá:

[link]

2013. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Easus megszívatott... Tehetem újra a rendszert. Befagyott a végén.
2013. máj. 24. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!