Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan rakjak Linuxot a...

Hogyan rakjak Linuxot a gépemre ( amin Windows 8 van) úgy, hogy mindkettőt tudjam felváltva használni?

Figyelt kérdés
A Linux ugye ingyenes, de hogy rakjam fel a már futó Windows 8-ra? A Windows 8-at nem szeretném elrontani azzal, hogy felraktam egy másik op. rendszert, és nem működik. Szóval valamilyen program kell hozzá? Vagy hogyan csináljam?

2013. máj. 26. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Kéne egy külön partíciót csinálni, amire fel tudod tenni a linuxot.
2013. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell?(Bocs, én nem vagyok egy nagy PC guru.)
2013. máj. 26. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Felteszel egy partíciókezelő programot, Easus Partition Manager például. Először zsugorítod a Windows partíciót, majd létrehozol egy új partíciót. Ezután újraindítod a gépet, és megvárod, hogy befejezze a műveleteket.

Ezután beteszed a Linux telepítő CD-t, és válaszolsz az ott feltett kérdésekre.

2013. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Linuxot nem CD-n akarom telepíteni, hanem le szeretném tölteni. Azt lehet?
2013. máj. 28. 16:36
 5/6 Szecsői Tibor ***** válasza:
Valami médiára mindenképp fel kell tenned, miután letöltötted (gondolom, ha nem 5-6 évnél régebbi alaplapról van szó, egy pendrive is megteszi). Hacsak nem ilyen wubi-s rémséget akarsz használni (keress rá, mi az, ha érdekel), amit nagyon nem javaslok. A fent leírt particionáláson felül szerintem még szükséged lesz egy kis GRUB-varázsláshoz, ahhoz meg egy Live CD-hez, szóval főleg célszerű volna kiírni egy lemezre az installt.
2013. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
GRUB varázslót le lehet tölteni, vagy honnan lehet szerezni?
2013. máj. 29. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!