Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1,4Gb-os DVD-RW lemezre...

1,4Gb-os DVD-RW lemezre videokamerával vettem fel, több részletben (kb.6 még visszanézhető volt) majd a következő felvételnél kiírta a kamera, hogy"disc error", azóta nem olvasható, még IsoBusterrel sem sikerült adatokat lementenem róla. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

#adatmentés #DVD-hiba
2013. máj. 26. 21:21
 1/7 tabaki ***** válasza:
Próbáld ki másik lejátszóval is, hátha egy kicsit másképp áll az olvasója. Néha a legvalószínűtlenebb hülyeségek is segítenek...
2013. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lezártad, amikor kivetted?

IsoBuster-t mondtam volna én is, azzal sikerült már adatot visszaszerezni lemezről.

Lemezen még nem próbáltam...Recuva talán.

2013. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyik lejátszóban sem láttam semmit, üresnek érzékelték a lemezt.

A kamerában nem tudtam lezárni, mert felvétel közben hibásodott meg, és olyan része sérülhetett, ami az adatok helyét tárolja a lemezen. Köszönöm a tippet, a Recuva-t is próbáltam, az jó elveszett adatok helyreállításában, de az optikai meghajtókat nem látja, csak a merevlemezeket. (Nálam legalábbis.)

Azért köszönöm mindenkinek a segítő szándékot!

2013. máj. 27. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozz IsoBusterral még. Egy régebbi leírásom van 1.9.1 verzióhoz:


ISO BUSTER sérült CD,DVD kiolvasása:


1. Helyezzük a látszólag eltünt adatokat tartalmazó lemezt a meghajtóba.

Indítsuk el dupla katt. az Iso Bustert. A prg. automatikussan beovassa a lemezt.

Ha a prg. a főablak INTÉZŐ-nézetében még nem is mutat erdményt,előszőr vizsgáljuk át a

fájlrendszert.amelyek a CD,DVD-n rendszerint előfordulnak. Ehhez katt. a bal oldali

ablakban az ISO,ill. UDF ikonokra.

Ha ez nem segít,kiegészítő RAW átfésülésre lesz szükség. Ehhez menjünk a CD,DVD

ikonra a bal oldali ablakban,és nyissuk meg jobb egérgombbal a helyi menüt.

HA a FIND MISSING FILES AND FOLDERS (elveszett fájl és mappa kersése) parancsra katt.

a prg. hibás fájlrendszer esetén is kutat.


2. Fájlok visszaállítása


Az intéző nézetben a prg. fájlrendszer szerint szétválogatva mutatja a fájlokat.

Ha RAW szkennelést végzünk,menjünk a FILES FOUND VIA THEIR SIGNATURA (szignatúra alapján

megtalált fájlok) parancsra. Jelöljünk ki a jobb oldaliu ablakban minden fált,

amelyet megszeretnénk menteni. Indítsuk el a helyi menüből a EXTRACT (kicsomagol)

funkcíót.


3. DVD tartalom átvitele PC-re


Ha egy lemezt csak nehezen lehet beolvasni,menjünk a CD,DVD ikonra,és válasszuk ki a

helyi menüből a CREATE A MANAGED IBP/IBQ IMAGE FILE (menedzselhető IBP/IBQ lemezképfájl)

parancsot. Az IsoBuster most a lemezen található valamennyi fájlt kicsomagoja a

merevlemezre. Végül ezeket ismét megnyithatjuk,és elindíthatjuk az IsoBusteben,és

elindíthatjuk az olvasási folyamatot. Ez az eljárás kiméli az olvasó meghajtót

és a sérült lemezt is.


4. Olvasási kisérletek számának növelése


Ha a lemezkép ellemzéssel sem találtuk meg az elveszett fájlokat,tegyük a lemezt

ismét a meghajtóba,és növeljük az olv kisérletek számát 3-ról 6-ra.

Ezt az OPTIONS/COMMUNICATIONS/READ SETTINGS (beállítások/komm./olvasási beáll)

menüpontban tehetjük. Ekkor az IsoBuster hatszor is próbálkozik. Sokáig tart (órákig)

így ehhez csak akkor nyúljunk ha valóban nagy szükségünk van a fájlokra.

2013. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az IsoBuster 2.8.5-ös verzióval próbálkoztam, ami üres DVD-RW lemezt lát, és nem ad semmi lehetőséget a javításra, csak a tulajdonságok menüpont aktív, ha "jobbklikkelem" a meghajtót a programban.

Egy informatikus ismerősöm szerint a Sony (a videokamera) speciális kódolással írja a fájlokat, esetleg ezért

lehet, hogy nem látja a program... :(

Még a márkaszervizben majd megpróbálom, hátha van rá valami spéci programjuk...

2013. jún. 2. 12:10
 6/7 anonim válasza:
Majdnem ugyanez a problémám, csak nekem a DVD-re írt videót nem látja az Isobuster. A programot regiszrtálni kell, ami 39 dollár, én kerestem egy állítólag beregelt e-mailt, azonosítót meg kódot, így valamit tudok vele csinálni, de hibár ír ki és leáll amikor keresné az adatokat.
2013. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!