Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Illustrator cs5-ből hogyan...

Illustrator cs5-ből hogyan lehet réteges .psd fájlt kimenteni? (a többi lent. )

Figyelt kérdés

..ha a következő hibakódot írja ki, és kimentés (exportálás) után a psd fájl nem lesz réteges.:


[link]


2013. máj. 28. 13:36
 1/6 tabaki ***** válasza:
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de az Illustratorban is használsz rétegeket?
2013. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
vannak rétegek az illustratorban, csak egy kicsit másképp kezeli, mint a photoshop. illustratorba egy rétegen belul sok objektum lehet saját tulajdonságokkal.
2013. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

Igen, ilyesmire gondolok, hogy esetleg rétegenként összelapítja a bennük lévő összes objektumot, és úgy teszi át őket Photoshopba. Én már rég nem használok AI-t, nem t'om ellenőrizni, csak így a levegőből tippelgetek.

Tehát, Zoli, elő a farbával! Minden külön rétegen van?

2013. máj. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát a helyzet az, hogy azért használom tervezésre az illustratort, mert a photoshop betű/font használata/kezelése szinte méltatlanul alacsony és hanyag.


A jó hír, hogy ez a réteges probléma már (részben) megoldódott.

A lényeg, hogy kaptam egy olyan megrendelést, amihez küldtek egy vektoros borsodi logót és amiatt nem tudta az illustrator rétegesen kiexportálni.

Szóval a réteges dolog az csekk, viszont amikor megnyitottam ps-ban a fájlt, ilyen rejtélyes vonalszerű valamik "kerültek" bele és nem tudom ennek az okát.


Csatolom a vektoros borsodi logót és ha gondoljátok, illetve van elég szabadidőtök, akkor letölthetitek és, ha rájöttök mi van ebben a logóban, (ami miatt nem lehet belőle kiexportálni réteges psd-t), akkor megoszthatnátok itt.

(Ja és a grafikám "színvonalát" inkább ne firtasuk, kezdő vagyok, nem profi.)


[link]

[link]

2013. máj. 29. 21:47
 5/6 tabaki ***** válasza:
Tabletre képtelen vagyok letölteni. Majd, ha rendes gépen leszek, megnézem.
2013. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Hááát... Ha már Illustratorban dolgozol, lehet, hogy szerencsésebb lett volna AI-ban föltenni. Mint említém, én már nem hasznáom, ezért csak Inkscape-ben tudtam behívni, de töredékesen jelent meg, például nincs rajta a ló vagy mifene, a szlogenből is csak annyi, hogy "AZ ÉLET HAB". Az Inkscape egyébként elég jól szokta fogadni az EPS-formátumot, ezért nem tudom eldönteni, hogy tényleg az ő hibája vagy a logó fájlja nem egészen oké. Mindenesetre a tőle független képmegjelenítőben is így jelent meg.

Hasonló probléma, hogy a ripityomra szétszedhető, és a finom formák kivágását is tartalmazó árnyékok vagy nagyon furcsa szerkesztési elveket jeleznek, vagy az EPS-be konvertálás/visszaalakítás olyan nemkívávánatos átalakításokkal járt, amelyek megítélhetetlenné teszik az eredeti megoldásodat.

A "vonalszerű" valamik az én szememben egyértelműen formahatároknak látszanak, olyan, mintha a réteg összelapításakor az átlátszatlan objektum fölvette volna a másik átlátszóságát vagy átlagot számolt volna köztük a program. Túl okosat nem tudok mondani, esetleg próbáld meg azt, hogy mindig csak egy réteget bekapcsolva ments róluk valami PNG vagy TIF (tehát átlátszó hátterű) másolatot, és ezeket hívd be rétegekként a Photoshopba. Hogy ez mire vezet, nem tudom megjósolni, de hátha...

Azzal is kísérletezhetsz, hogy úgy szervezed át a rétegeket, hogy mindegyikre csak garantáltan azonos átlátszóságú holmik kerüljenek, vagy ne az Illustratorbólból ments PSD-be, hanem a Photoshopból próbáld importálni az AI- vagy EPS-fájlt.

2013. máj. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!