Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jó lesz ez így?

Jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

Na szóval van egy elég régi gépem és gondoltam h kicsit felújjítom Adatai:Alaplap:Gigabyte Ga-K8NF-9

Ram memória:1535MB

Videókártya:Nvidia Geforce 6200 turbocache

Processzor:AMD Athlon 64,1800MHz

Gondoltam veszek egy readon hd 5450-et meg egy Gb ramot.Egyenlőre!menne igy rajta legalább a win7?



2013. máj. 29. 15:07
 1/7 hypno ***** válasza:
Biztosan feltelepülne, de ne operációs rendszerhez, hanem alkalmazáshoz fejlessz, mert nem az operációs rendszert akarod futtetni.
2013. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jó értem de most azon gondolkozom hogy inkább egy processzort kéne vegyek nem ramot.Vagy nem??
2013. máj. 29. 17:21
 3/7 hypno ***** válasza:

Nehéz egy ilyen elavult cuccnál megmondani a tutit. Pláne, hogy nyilván nem vagy eleresztve anyagilag, különben nem ezt a gépet szegelnéd minden oldalról.

A videokártyád tragikusan szar volt már akkor is amikor megcsinálták.

A proci jó volt, sőt még ma sem rossz, csak azóta már a sokadik deneráció van piacon.

Memóriából jó ha sok van. 2,5 GB pedig több mint a másfél.


Szóval véleményem szerint a videokártya a leggyengébb láncszem a gépedben.

2013. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na jó akkor mégis mit vegyek bele.a videókártya biztos es maimum 20 ezret szánok rá
2013. máj. 29. 17:57
 5/7 hypno ***** válasza:

A teljes fejlesztésre szánsz 20K-t, vagy csak a videokártyára?


Az a gond, hogy bármit fejlesztesz, a DDR1-es memóriák eléggé limitálják az elérhető teljesítményt.

A foglalathoz létező legfejlettebb processzor is 90 nm-es technológiával készült, vagyis sok áramot fogyaszt. (Viszont a PH-n jó olcsón be tudsz vásárolni beőle. [link] )

Videokártyából egy Radeon HD4670-est 6-7 ezerből megkapsz. Vagy méginkáb 4850-est. Az is meg van 10K alatt.

2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de az amit en leirtam???radeon hd 5450 nem jo mert en ilyet akarnek
2013. máj. 31. 16:20
 7/7 hypno ***** válasza:

Ja, ha olyat akarsz, az más. :)


Itt [link] láthatod, hogy kb. mit várhatsz tőle.


Viszont ehhez a kártyához szükségtelen processzort cserélned.

2013. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!