Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SAP R3 program elnevezése...

SAP R3 program elnevezése szóban hogyan hangzik? 'ESÁPÉ ER3' vagy 'ESZÁPÉ ER3' vagy szimplán ahogy le van írva 'SAP R3'?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 17:37
 1/5 anonim válasza:
Mi a munkahelyünkön leggyakrabban "eszápé-nek" nevezzük. De transzportoknál gyakran mondjuk sap-nak is.
2013. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor szóbeli vizsgán melyikkel nem fogok beégni?
2013. máj. 29. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A "SAP R3" variációt komolyan gondoltad? :D Mert elég nevetségesen hangzik, ha így mondom ki. Egyébként ha magyarul akarod mondani, akkor "ESÁPÉ ER3". A második variációdat meg nem értem. Mi ez hogy félig angol félig magyar?
2013. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam én semmit :) Csak leírtam minden lehetőséget, mert nem tudom mi lesz velem ha ezt a tételt húzom és helytelenül mondom a rövidítést xD


Egyszer volt egy osztálytársam aki Ohm nevét nem úgy mondta h 'Óm ' hanem 'Ohájm' xD és olyan nagy röhögés támadt. Ez mondjuk ált.iskola volt fősulin meg még gázabb ha téved az ember, miközben 2-3-4 vizsgáztató ül vele szembe

2013. máj. 29. 19:09
 5/5 anonim válasza:

Tudtommal a magyar nyelvben a rövidítéseket a magyar betűnevekkel kell kiejteni.

Persze az más kérdés, hogy ez nem menő. Egyszer egy nyelvész is beszélt erről valamelyik rádióműsorban.

2013. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!