Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Google Chrome és/vagy Chromium...

Google Chrome és/vagy Chromium böngészőben milyen kiegészítőkkel lehet legjobban megközelíteni a Firefoxból ismert 'Adblock Plus' + 'Elemet Hiding Helper' kombó hatékonyságát?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy létezik egy sima Adblock és egy Adblock Plus kieg, melyek kb. egyenértékűek. Utóbbi sajnos nem direkt portja a Firefoxból ismert változatnak, hanem az AdThwartból lett átnevezve. Sok funkció hiányzik is belőle, és sajnos évek múltával se nagyon akar fejlődni.


Amit én elsősorban keresnék, az az 'Elemet Hiding Helper' profizmusa. Bár mindkét blokkoló rendelkezik ennek a funkciónak egy kezdetleges változatával, sajnos nem nagyon lehet a blokkolást testre szabni úgy, mint Firefox alatt. (Pl. próbáld kiblokkolni itt a kérdéseknél az első válasz alatti nagyon keskeny csíkot anélkül, hogy bármi más eltűnne az oldalról. Firefox alatt gyerekjáték. Chrome/-ium alatt nem lehet méret alapján szűrni, és az oldalon az összes TD.valaszok.txtcenter objektumot fogja mérettől függetlenül.)


2013. máj. 30. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem Adblock Plus és WOT van, ezekkel és a letiltott felugró ablakokkal nem is látom a reklámokat. Amit emlitesz, azt sem.
2013. jún. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyit: Adblock Plus-ban be kell állítani a külső szűrőket is, pl. Hufilter, román, ukrán, német.
2013. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az alap reklámblokkolás megy, ezzel nincs baj. A probléma a blokkolt reklámok helyének eltüntetése. Mutatok egy példát, ami a fenti kérdésben is szerepel:


Előtte: [link]


Utána: [link]


A piros csíkot én húztam oda, hogy feltűnőbb legyen. Ezt firefoxban ki tudom blokkolni az element hiding helper segítségével, de chrome hasonló kiegjei nem kínálnak fel elég opciót ahhoz, hogy meg lehessen tenni. Például ha tiltom a csíkot, akkor alul a válaszadási lehetőség is eltűnik.


Lehetséges megoldásnak tartom azt, hogy a firefoxban létrehozott szabályokat átviszem a másikba, de újakat ettől függetlenül nem tudok ilyen pontossággal létrehozni.


A fenti csík tiltását az alábbi szabály hozza létre: "gyakorikerdesek.hu##TD.valaszok.txtcenter[style="border-bottom: solid black 1px;"][colspan="2"]"


A chrome megoldásai kimerülnek ott, hogy "TD.valaszok.txtcenter", ami viszont az oldalon több objektumra is igaz.


A kérdés lényege tehát az, hogy kézzel íráson kívül van-e lehetőség ilyen bonyolultabb element rejtést kivitelezni.

2013. jún. 7. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!