Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partition image mentés visszat...

Partition image mentés visszatöltés windows 7 alatt - milyen program van rá?

Figyelt kérdés

Szektor szintű teljes image mentés kellene egy micro SD kártyán lévő partícióról. Egy 25 megás fat16 partíció van rajta, ami szektoronként precízen kellene nekem bináris file-ba. Menteni is, visszatölteni is. Google pajtás talált valami Eassos PartitionGuru nevű programot, de a free verziója csak file szinten ment, szektoronként nem. Valami free cucc lenne jó. Linux-ra találtam mindenféléket, de nekem Win7-re kellene (x64 az OS). Ismer valaki erre programot?


Köszönöm.



#flash #microSD #image #backup #lementés #Partition #partitionimage #imagesave
2013. máj. 30. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
elindítasz egy ubuntu live CD-t, és abban egy terminálban a dd paranccsal lemented a teljes partíciót egy nyers bináris fájlba, vagy ami még jobb, a teljes SD kártyát, partíció táblával és boot sectorostul.
2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazán örvendek, de muszáj nekem linuxxal szenvednem? Win7-re a világon semmi sincsen?


A másik topicra kapott linkben letöltöttem a paragon drive backupot, és az a hulladék csak letöltés után jött rá, hogy win7 alatt ő inkább nem is akar működni. De azért csak a gépemen hagyott valami böngészőbe épült shopping warezt, amit külön vakargatnom kellett. Köszike szépen!

2013. máj. 30. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Te is odafigyelhetsz azért arra amit csinálsz. Az egy régebbi videó a használatáról, de attól még letöltheted az újabb verziót.

[link]

Ingyenes programoknál meg gyakran van valami "ráadás", ha gondolkodás nélkül mindent jóváhagysz a telepítésnél.

2013. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Van lementés opció benne, de úgy ment le, hogy gyakorlatilag file szinten. Kötelezően "tömörít" - vagy én nem tudom, mit csinál. Nincs benne olyan opció, hogy ne okoskodjon, hanem 1:1 koppantson bináris image-et. A 25 megás partíciómból 2 megányit gyártana. Jelen esetben annyi a bajom, hogy ez a program "túl okos".
2013. máj. 30. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre a funkcióra még nem volt szükségem, de a boot cd-s mentésnél említ olyan menüpontot ami a rendszer alatt nincs és talán arra lenne szükséged. Ahogy mondja, azt kipipálva bájtról-bájtra pontosan ment. De mondom ebben nincs tapasztalatom.
2013. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Partíciót lementeni eddig ez a legnormálisabb, amit találtam:

[link]

2013. máj. 31. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!