Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb/gyorsabb op....

Melyik a jobb/gyorsabb op. Rendszer win xp vagy win 7 (32bit-es)?

Figyelt kérdés
Függ a gép erőssége itt, hogy melyik nyújt jobb teljesítményt?
2013. jún. 2. 19:26
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
70%

Az XP fürgébb egy kicsit ugyan azon a vason, viszont már elavult és egy csomó technológiát nem támogat.

Termék támogatás is már kevesebb egy évig lesz hozzá. Épp ezért a 7 -est javaslom.

2013. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy gyengébb 2 magos processzor, 2GB ram, és valami alap vga mellett már a win7 is teljesen gyors lesz.
2013. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Melyik a gyorsabb? A neveto harmadik: Linux
2013. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lindmayer ***** válasza:
100%

ez a linuxos tetszikXD

de én találkoztam olyan esettel, hogy a frissen feltelepített xp, frissítésekkel eggyütt lasabb volt az adott vason, mint a hetes, ugyanis az xp nem tudja teljes mértékben kihasználni a több magos processzorokat

2013. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet kopkodni a Linuxra :). A tenyek ettol meg nem valtoznak, hogy mi a gyorsabb.
2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

A multi-core processzorok előtt is volt élet. Emlékezzünk csak a kettő vagy több processzort fogadó Intel Itanium, Xeon vagy AMD Opteron alaplapokra. Ezeket már a Windows 2000 is támogatta.

Támogatni támogatja az, csak az optimalizáció nem olyan jó mint a modernebb rendszereken.

2013. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

"Lehet kopkodni a Linuxra :). A tenyek ettol meg nem valtoznak, hogy mi a gyorsabb."


Nem akarok újabb Windows/Linux vitaközpontot nyitni, de régebbi gépemet nem adtam el, hanem élettartam afféle tesztelős/tartalék gépnek (Intel C2D @2.7 Ghz, 2 GB DDR2, 250GB SATA2, HD4850 VGA)

Felraktam rá az Ubuntu -t és az XP SP3 -at is. Sokkal lomhábbnak érzem rajta a Linux -ot, ha XP -n elindítok egy Word -öt vagy egy Böngészőt azonnal megjelenik. A linux is bizony elég szépen eszi a vasat.

2013. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!