Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szaggat a youtube?

Dozerman kérdése:

Miért szaggat a youtube?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy fél éve nem tudok egy videót normálisan megnézni a youtube-n mindig szaggat. Próbáltam már több böngészőt (Mozilla,Opera,Chrome,Explorer) mindig ugyanaz a helyzet. A videót lassan tölti be és nézhetetlen az egész.

Próbáltam úgy is, hogy újratelepítem a gépet, de ez sem használt, ugyanaz a helyzet. Mit csinálhatok rosszul? Mi lehet a probléma? A gépem 1536 MB RAM, AMD Semprom Processor 2600+, Radeon X800 PRO/GTO és WIN XP fut rajta. Nem egy mai darab, de szerintem vinnie kell a videókat.



2013. jún. 2. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a flash player borzasztó optimalizálatlan, különösen azóta, hogy minden modern videokártya tudja hardveresen gyorsítani. Így aztán azon régi gépeken, ahol még mindig a procin fut a dekódolás, pocsék a teljesítmény. Nálam az egyik régi gépen a 3,2 GHz-es Pentium 4 procin (ami reggelire megeszi a tiédet) a 360p-s videók éppen csak eldöcögnek, de néha azok is szaggatnak, és vissza kell venni 240p-re.


Megoldás:

1. Beszerezni egy jóval erősebb procit. Teljes hardvercsere nélkül egy Athlon XP megoldás lehet, abból is 2500+ és afelett, de ez is csak arra lesz elég, hogy a 360p körüli videók nézhetők legyenek.


2. Beszerezni egy olyan videokártyát, ami tudja hardveresen gyorsítani a videókat. Ez 100%-os megoldást jelent, úgy az 1080p-s videók is röhögve menni fognak. Ilyen kártyát találni AGP-s platformra azonban nem egyszerű manapság.


3. Teljes gépcsere. Hosszú távon ezzel jársz a legjobban, de nyilván alaposan zsebbe kell nyúlni hozzá.


4. Macerás átmeneti megoldás, ha letöltögeted a videókat, és külön lejátszóval nézed meg. Az MPC-HC pl. kiváló erre a célra, és még a 720p-t is simán nézni tudod vele akadás nélkül.

2013. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 3. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!