Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik videóvágó programmal...

Melyik videóvágó programmal lehet a legjobb minőségű videókat készíteni?

Figyelt kérdés
Egy angol nyelvű sorozat alá szeretném tenni magyar, tévéből feljátszott epizódok hangját, mert az eredeti sokkal jobb minőségű. Már próbálkoztam a pinnacle studio 15-tel, de a kész videó túlságosan pixeles, kisfelbontású lett(ha jól tudom DVDRipet szeretnék csinálni?)
2013. jún. 4. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen formátumban van az eredeti videóanyag?
2013. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az eredeti avi
2013. jún. 4. 23:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne kódold újra, csak ha a méretét is muszáj befolyásolni. Olyan megoldásokat írok neked, amik megőrzik az eredeti képanyagot, csak a fájl hang részét piszkálják.


Legjobban akkor jársz, ha fogsz egy MKVToolnix nevű progit, felrakod, belehúzod az AVI-t, meg a hangfájlt, és összemuxolod MKV-vé. Ha akarod, az eredeti hangsáv mellől ki is veheted a pipát, ha nem kell. Rakhatsz hozzá feliratot is, ha akarsz.


Másik megoldás, ha AVI-ban akarod tartani, hogy VirtualDub nevű progival nyitod meg, a videóanyagot direct stream copy módra állítod, az audiót meg lecseréled a hangfájlodra. Itt bár lehet tömörített a hang, RIFF WAV csomagolásban kell lennie. Ha nem tudsz jobbat, akkor legyen PCM, és magával a programmal kódoltasd újra (csak a hangot).


Harmadik megoldás ugyanez, de VirtualDubMod nevű programmal, ami enged több hangsávot, illetve nem WAV (mp3, ac3 stb.) formátumot is hozzáadni. Ekkor nyilván nem kell újrakódolni, mehet ez is direct stream copy módban.


Bármelyiket is választod, nem árt, ha a hangfájlod már be van szinkronizálva a videóhoz. Mondjuk a VirtualDub(Mod) és az MKVToolnix is ad lehetőséget késleltetésre (akár negatív irányban is), de az a legjobb, ha kapásból passzol.


A lényeget elmodtam, a többit tapasztald ki. Sok sikert hozzá, jó kis játék ez, mire beletanul az ember. Ha elakadsz, ne feledd, hogy van súgó és google, mindkettő sokat segíthet.

2013. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, már régóta ezzel bajlódok, keresgéltem utána, végre vki elmondta érthetően :)
2013. jún. 5. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!