Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miben különbözik pontosan az...

Miben különbözik pontosan az Ubuntu a Debiantól? Miért tartják sokan stabilabbnak a Debiant?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
millió kérdés és válasz van a neten
2013. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu egy debian alapú disztribúció! Ergó készen van!

Amikor pedig letöltesz egy(bármilyen asztalkezelővel, vagy anélkül) akkor magad építheted fel a rendszered, ami sokkal stabilabb és gyorsabb lehet!


Magyarul Ubuntu Out of box operációs rendszer a mindennapi élethez mindent tartalmaz!(és jó a szoftverbolt, nem kell terminalhoz nyúlnia a kedves kezdő érdeklődőknek sem! )


Az ubuntu-ban most a legnagyobb probléma az asztalkezelő: Unity! Ha ezt lecseréled(én a gnome-ra és az XFCE-re esküszöm) akkor egy nagyon jó rendszert kapsz

2013. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi egy szó itt kimaradt:

Amikor pedig letöltesz egy(bármilyen asztalkezelővel, vagy anélkül) DEbiant akkor magad építheted fel a rendszered, ami sokkal stabilabb és gyorsabb lehet!

2013. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Unityn kívül milyen nagy különbségek vannak még, amitől a Debian stabilabb lehet?
2013. jún. 7. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Látható különbség vagy rendszer szintű különbözőségekre gondolsz?

Az ubuntu-n már a csomagokat rendesen optimalizálják és egy nagy szoftverboltba töltik fel ahonna egy klikkel tölthetőek(úgy mint a google play, ms marketplace stb). Magyarul egy normál felhasználónak ez egyszerűbb és jobb. Driverekkel sem kell játszani mert egy csomó dologhoz talál a gyári driver kereső illesztőt!


Van amúgy más alternatíva is, Linux Mint például elég jól sikerült, kinőtte a gyermekbetegségeket letisztult és kellemes a használata.


Ha nem vagy képben a debian-ról akkor mindenképpen disztribúciót vagy homedistrót használj mert elég sok konfigurálási lépés van ami bonyolult lehet! Ajánlom a debian bibliát olvasd el!

2013. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Használtam már mindkettőt. A Unity nyilván nekem is feltűnt, meg az Ubuntu szoftverközpont. Meg az additional drivers (magyarban nem tudom mi a pontos neve). És persze az is, hogy Debianban Iceweasel meg Icedove van. Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de arra lettem volna kíváncsi, hogy melyek azok a részek az Ubuntuban amik miatt instabilabb mint a Debian, mik az Ubuntu gyenge pontjai és mi a Debian erőssége? Az, hogy a Unity sok embernek nem tetszik, nem érdekel, mert attól nem lesz instabil, hogy sokaknak kényelmetlen. Egy ismerősöm azt állította, hogy a Debian sokkal stabilabb mint az Ubuntu, és az érdekelne, hogy ez pontosan miért van. Hiszen az Ubuntu is Debian alapú, gondoltam, hogy stabilság tekintetében nem lehet olyan óriási a különbség közöttük.
2013. jún. 8. 07:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Különbségek:

1 A Debian azért stabilabb, mert csak akkor jelenik meg az új verzió (akkor lesz stable), ha átment minden teszten. Ezáltal kicsit elavultak a progik benne, de erre vannak a backports repository-k

2 A debianban sem kell terminál feltétlen egy csomag felrakásához, csupán nincsenek benne alapból a non-free és contrib (nem glp) csomagok. Ez könnyen orvosolható, amig az ubuntu elvégzné a telepítés utáni frissítéseket, annyi idő alatt simán be tudod állítani a debian sources.list-jét.

3 A debian netinstallert használ(vagy 3 DVD-t, de a netinstall egyszerűbb) , ami annyit tesz, h netről szedi le telepítés közben a csomagfile-okat. Pont ezért, telepítés után semmi szükség frissítgetni, de picit több időbe is kerül felrakni (netfüggő, nekem 10mbps-el kb 1 óra)

4 Debianban telepítés közben választod ki hogy milyen asztali környezeted legyen, illetve h milyen csomagok legyenek fenn. (csoportok ba rendezve, kb így: alaprendszer, környezetek, webserver csomagok, printserver csomagok stb)

5 A debianon senki nem keres egy fillért se, hanem egy csoport fejleszti (míg az ubi mögött ot a canonical, ami erősen profitorientált cég)

6 a debian inkább szervernek szokták ajánlani (többekközött google facebook szervereken is debian fut),

de szerintem asztali gépre is kiváló (nem kezdőknek).

7 a debian '93 as az ubi 2004es

8 a debian független disztró, az ubi nem (gondolom tudtad)

Így kb most ennyi jut eszembe.

2015. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja! És debianba sem kell "driverekkel játszani", ez egy baromság, az opensource-os driverek ugyanúgy vannak. Zárt driverek is (főleg videókártyákhoz értelemszerűen, ati amd és nvidia), de ezekre csak akkor van szükség ha pl Steam-ozni támadna kedved. Ez talán picit bonyolultabb mint az ubiban, de nem vészes (kb 1-2 sor terminálban) és a debian wiki szépen végigvezet az egészen
2015. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*gpl
2015. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!