Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangkártyadriver, gitár,...

Hangkártyadriver, gitár, szemét microsoft. Hogy kell kiszedni?

Figyelt kérdés

No csá!


Az a nagy helyzet, hogy szeretnék felvenni gitárt a laptopomra. Sima toshiba L satellite gép, 68 bites win 7. Régebben se ment annyira a zenefelvétel, sajnos csak úgy működött hogy mikrofont odatettem a húrokhoz aztán felvette, de hát nem a legjobb minőség.


na és most megjavítottam az elektroakusztikus gitáromat, van neki ilyen lyuk, van kábelem, bedugom gépbe a mikrofonhoz, káébel másik vége a gitárhoz. Na igen, de recsegős szar az egész mikor felveszem


Mi ennek az oka? Emlékeim szerint a Realtek High Definition egész jól rögzített. Megpróbáltam kicserélni a Microsoftos hangkártya illesztő progit, de az istennek se tudom. Régen sikerült, most meg nem. Feltelepítettem a realteket de csak a microsoftos van érvényben


Én csak gitárt akarok szépen felvenni a rohadt tetves úristenit, már a hajam tépem, ideggörcsös vagyok. Hogy kell kiszedni innen ezt a szart, sehogy se megy. Nem találom a programot, illesztőprogram eltávolításánál újraindítja a gépet aztán megint ugyan úgy visszatér, realtek nem bír érvényesülni


Vagy esetleg van valaki aki vágja, hogyan lehet szépen felvenni tiszta gitárt? Tököm ki van már ezzel az egésszel, nem tudok rögzíteni semmit.



2013. jún. 7. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:
64 bites winem van. Csak már ideggóc van bennem és remeg a kezem is.
2013. jún. 7. 18:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a mikrofon helyére kéne bedugni, hanem a vonalbemenetre. Ha úgy túl gyenge neki a jel, akkor egy erősítő közbeiktatásával. A mikrofon helyére csak mikrofont szabad dugni.
2013. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kát lyuk van. Egyik mikrofon, másik fejhallgató. Annyira nem értek a gépekhez, csak zenét akarok felvenni. :D De sehogy se sikerül, már mérges vagyok.
2013. jún. 7. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerezz egy asztali gépet, mert minden normális hangkártyán (integráltat is beleértve) szokott lenni vonalbemenet. Abból, hogy nincs, gondolom, valami laptopot használsz. Azt szerintem felejtsd el ilyen célra, vagy szerezz hozzá egy USB hangkártyát.
2013. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen laptop. De azt még mindig nem tudom, hogy kell száműzni a Microsoftos hangkártya drivert és felrakni rá a realteket.


Múltkor valahogy sikerült, de most nem megy.

2013. jún. 7. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Le kell tölteni, futtatni kell, és végignyomkodni a nextet.
2013. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Simán lehet mikrofon aljzatba gitárt dugni. Én is vettem fel már így gitárt a laptopommal, semmi gond nem volt.


A Toshiba honlapjáról szedd le a megfelelő drivert. Mennie kell.


Ha nem érvényesül a Realtek, akkor a hangeszközökben próbáld őt választani, mint alapértelmezett eszköz.


Felvételkor pedig a Realtek programjában zajszűrést és a szoftveres erősítést kapcsold ki - tönkreb*ssza a gitár hangját. :)

2013. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az alapgond ott van, hogy hiába futtatom végig a realteket és fel is települ, nem tudom alapértelmezettnek választani. Nem megy.
2013. jún. 7. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, lehet mikrofon aljzatba dugni a gitárt, de nem arra való. Egész más impedanciájú és jelszintű a kettő.

Valamire jó, de minőséget ne várj tőle, ahhoz egy használható minőségű külső, gitárhoz való hangkártya való.


A "lyuk" neve amúgy jack aljzat, a nagy 6,3 mm, a kicsi 3,5 mm.

2013. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gitárt tisztán felvenni egy több millió forintból berendezett stúdióban profi hangmérnökökkel lehet.

Azt hogy bedugod a gitárodat egy 500 forintos alaplapi hangkártyába az nem hangrögzítés, hanem egy vicc.

Nem is értem miért vagy felháborodva, hogy szar.

A legolcsóbb használható megoldás ha veszel egy normális, ilyesmi célra kitalált külső hangkártyát. Az egyik legolcsóbb a Line6 GX, használtan kb 15 ezer forint és egy profi modellező program is jár hozzá. Azzal már el lehet indulni.

2013. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!