Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 5.1es vonalkimenet létezik...

D.Daimon kérdése:

5.1es vonalkimenet létezik Jack 3,5 mm-es nél létezik?

Figyelt kérdés
Van egy Dell Otiplex 390-es gépem és egy 5.1es hangfal rendszerem. Az alaplapba benne van az audio kimenet és műkszika hangfal is stereoba de a Windows 7be nincs lehetőségem beállítani a térhatást (5.1) vagy nem találtam rá. Lényegében egy programra tippelek hogy azt kellene felraknom de nem igazán értek ehez! Amúgy Conexant cx20641/20651 hd audio driver van rajta! Ha valaki tud ebbe nekem segíteni azt nagyon megköszönném!

2013. jún. 7. 22:19
 1/8 CspCsj ***** válasza:
Ha fent van a driver a Smart Audio programban lehet állítani ilyesmiket. Egyébként egy jack-en szerintem két csatornát fog majd kiadni, szóval mind a 3 jack-re szükség lehet.
2013. jún. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen lehet állítgatni abban a programban mert néztem, de volt is egy fül ahol írta hogy 2.0ba van jelenleg. Viszont hiába kattintgatok rá nem változik semmi... Vagy kell vennem valami lefordító alkatrészt? De légyszi nézd meg a gépem adataitleírom mégegyszer mert fingom sincs most mivan, mert ehez spec nem értek! :/// (Dell Optiplex 390) és eredeti gyári a gép! szóval tuti találsz leírást róla! köszí!!!
2013. jún. 8. 01:23
 3/8 CspCsj ***** válasza:

A Conexant oldalán van egy ábra, ahol látszik, hogy a hangchip hogyan kezeli le az 5.1-es csatornákat:

[link]

-piros mikrofon = center és mélynyomó csatornája

-zöld hangkimenet = két front csatorna

-kék hangbemenet = két rear csatorna


De a Smart Audio beállításokat nem találom sehol a neten nekem meg nem ilyen a hangchip.

2013. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akor ezekszerint azokon ( Mikrofon, Vonalbemenet) nem csak befele megy jel! Hát megpróbálom, köszi ^^
2013. jún. 8. 10:47
 5/8 A kérdező kommentje:
semmi... ugyan úgy 2.0-n van a kijelző :///
2013. jún. 8. 14:10
 6/8 CspCsj ***** válasza:
Hát a CX20641/20651-es chip-el kapcsolatban csak annyit találtam, hogy hdmi-n kiadja az 5.1-et de a hátsó audio kimeneten csak a 2.1-et.
2013. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát HDMI-t meg nemtudom hangfalra kötni csak tvre de gyanítom hangkarit se tudok a gépbe venni mert ilyen minit még nem láttam.
2013. jún. 8. 16:20
 8/8 CspCsj ***** válasza:
A Low-Profile-os kártyák általában belemennek még a kisebb házba is, pl a Creative Audigy SE. Keress rá. Újonnan 5e-től használtan 3e körül kapni.
2013. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!