Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik azok a levelezőprogramok,...

Mik azok a levelezőprogramok, mi az értelmük?

Figyelt kérdés

A nagyon alapvető fogalmat értem, mindent elolvastam róluk, amit csak találtam, egyedül a céljukra nem jöttem rá. Nem egyszerűbb megnézni webes felületen az e-maileket? Nekem 3 különböző szolgáltatónál is van címem, de mindegyikhez van megbízható böngésző bővítmény, ami gyönyörűen szól, ha új üzenetem érkezik. RSS funkció dettó.

Nem ironikus kérdés akar lenni, tényleg szeretném tudni, hogy miért népszerűek ezek a programok, hátha lemaradtam valami életmentő funkcióról, és innentől én is használni fogom őket. Bár a Thunderbirdöt letöltöttem, de kb. negyed óra után töröltem is. Miért töltsem le az e-mailjeimet, ha ott vannak a Gmailen??



2013. jún. 7. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a lényege, ha több postafiókod is van, nem csak Gmail, hanem Indamail stb. is, ezeket egyszerre látom, a Tálcán nyitva hagyott levelezőből jelzi, ha valamelyikbe email érezik. Nálam a Thunderbird működik, három postafiókkal, POP3-al, az okostelefonomba pedig a fő postafiókom IMAP-pal van integrálva. Bárhol vagyok, látom a leveleimet.
2013. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

De akkor lényegében semmi plusz, ha jól értem. Mert a notifierek a Chrome-ban meg, az okostelefonom ugyan így figyelmeztetnek engem is, több account esetén is. Max annyi, hogy ha a Chrome-ot bezárom, akkor nem. De ha megy a gép, akkor megy a Chrome is 90%-ban :)

2013. jún. 8. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek a programoknak régebben volt értelmük, betárcsázós meg egy lassú/drága netkapcsolatok esetében, ma már igazából teljesen funkciójukat vesztették, nem is használják már őket annyian.
2013. jún. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem egyszerűbb megnézni webes felületen az e-maileket?"


Nem pl mobilnetről kb 100x kevesenn adatforgalommal meg lehet oldani.

de ez csak egy példa a sok közül. én utálom a webes felületeket.

2013. jún. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Akkor tulajdonképpen egyéni preferencia kérdése. Ha én jobban szeretem a böngészőben olvasni az e-maileket, akkor teljesen felesleges ilyet használnom. Ezt akartam tudni, köszönöm.

2013. jún. 8. 00:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan netszolgáltatók, akik adnak email címet is. Ezeket általában levelező programmal használjuk, lévén, hogy webes elérés vagy nincs is, vagy primitív.


Másik gyakori használat a céges környezet, ahol saját domainen saját email címek vannak. Csak nem fognak webes felületet csinálni házon belülre, amikor elég csak az email szervert üzemeltetni, levelező kliens meg van ezer, csak válogatni kell.

2013. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyolc email-fiók megy Thunderbirdből. Minden levél egy helyen, nem kell weboldalakat nyitogatni, nem kell négy különféle böngészőplugin. Ha írni akarok, csak kiválasztom a legördülőből, hogy melyik fiók legyen a feladó, a kontaktlista is egységes, nem kell az összes kontaktot külön felvinni három különböző szolgáltató három külön adatbázisába. Kihagytam valamit?
2013. jún. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!