Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A GIMP-pel lehet olyan fotorea...

A GIMP-pel lehet olyan fotorealisztikus rajzokat/festményeket/illusztrációkat létrehozni, mint Photoshoppal? (linkek példára lent. )

Figyelt kérdés

Például ilyesfélékre gondoltam, eléggé durvák:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2013. jún. 9. 15:47
 1/6 CspCsj ***** válasza:
Persze hogy lehet, bár a fotorealisztikus dolgok inkább a fény-árnyék hatásokon múlnak, arra meg jobb egy 3D-s tervező, mondjuk az ingyenes Blender.
2013. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Nem néztem végig, de így igaz. PS-pal (és természetesen Gimppel) is tudsz effélét csinálni, de a Blender (meg a többi) százszor jobb a célra.

Egyébként ami a filmtekercset, sapkát illeti, lazán lekenheted Inkscape-pel is.

2013. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.:) A Blenderrel már csináltam dolgokat (csésze, bútorok, asztalok, fotelek stb), tetszett is nagyon, csak sajnos a csekély kis gépem nem éppen a renderelésre lett kitalálva. Egy magos proci, 1giga ram, stb. elég gyengécske, régi gép.:)És emiatt gondoltam arra, hogy milenne ha rajzolgatnék ilyen realisztikusan, csak ugye mivel én Ubuntut használok, így inkább csak a Gimp meg az Inkscape ami lehetséges.
2013. jún. 9. 19:57
 4/6 tabaki ***** válasza:
Na megnéztem a többit is. Ha nem is pont így, de a Gimp is tudja. A Blender praktikusabb volta továbbra is érvényes.
2013. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Az ilyesmi rajzokat, fotókat a legtöbb igényes képszerkesztővel gond nélkül meglehet csinálni, persze a GIMP is olyan mint a PS csak egyszerűbb, és nagyon komolyabb dolgokat amiket már a profik csinálnak arra mondjuk nem biztos hogy 100%ban képes lenne de egy gyakorlónak vagy egy hobbi képszerkesztőnek aki csak otthon csinálgat ilyeneket annak bőven jó a gimp is. Azzal is lehet ilyet csinálni, csak ott is tudni kell hogy mi hol merre van, és persze ezekhez nem árt ha van jó rajzkézséged, mert az is sokat számít ám.

2013. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:
Milyen processzor és alaplap van a gépben? Hátha pár ezer forintból meg lehetne duplázni a teljesítményt. (megnézhetnénk hogy az alaplap milyen processzorokat fogad el és a jelenlegihez képest az mondjuk mennyivel erősebb, használtan néha egész olcsón lehet hozzájutni processzorokhoz, csak aztán tudja fogadni az alaplap)
2013. jún. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!