Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fagy le elég sűrűn a gépem?

Miért fagy le elég sűrűn a gépem?

Figyelt kérdés
Általában mindig akkor fagy le a gép amikor internetezek, Firefoxot használok a legújabb béta verziót (az előzővel is csinálta ezért frissítettem). Úgy lefagy, hogy semmit nem lehet csinálni még az egér se mozog, jobbik esetbe csak pár pillanatra fagy le utána működik tovább. A VGA driverrel is van gond nem tudom miért de már megint újra kellet tenni mert egyszerűen nincs fent a gépen letörli a rendszer vagy nem tudom. Már másodjára teszem fel újra. Erősen gondolkozok egy reinstallon.

2013. jún. 10. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Például HDTune-nal vagy HDSentinel-lel ellenőrizd le a vinyódat. Ha tökéletes, akkor szerezz be egy bármilyen Linux rendszert és arról indíts egy memóriatesztet. Ellenőrizd, nincs-e tele porral a processzorhűtő, nem-e süt a chipset bordája... A bordákkal természetesen csak a gép kikapcsolását követően szórakozz, előtte viszont menjen legalább fél órát. Amikor azt nézed, mennyire melegek a bordák, egyik kezeddel fogd a házat, nehogy egy kis statikus elektromossággal kisüss benne bármit.


Ha minden program beteg a gépen látszólag, akkor nem velük van a gond.

2013. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Az ilyen egérkurzor megállással járó fagyások, mikor a képernyőn se történik semmi, a legtöbbször hardveres eredetűek, így nem valószínű hogy a Windows újratelepítése megoldja a problémát.

Itt van pár tipp a lehetséges hibákról és vizsgálatukról:

[link]

2013. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, és kiderült, hogy rohadt win hibája wmn hiba volt. Rágugliztam, eldobott az MS oldalára, patch letölt, azóta nincs fagyás.

Menj be a rendszer naplóba, és nézd meg a fagyásnál milyen hibák voltak. Lehet hamarabb rájössz, mintha arra hallgatnál mit okoskodik a sok okos itt neked.

2013. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most ellenőrzöm a hddt, a processzor hűtő nem poros pénteken néztem. Majd a többi dolgot is megnézem köszi nektek. Utolsó a rendszernaplót hol találom meg?
2013. jún. 10. 12:13
 5/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam akkor amikor befagy nem ír hibát, de egy párat találtam A WLAN bővíthetőségi modul indítása meghiúsult.


Modul elérési útja: C:\Windows\system32\athExt.dll

Hibakód: 126


A BITS szolgáltatás hibába ütközött az internetátjáró-eszközzel való kommunikáció során. Ellenőrizze, hogy az eszköz megfelelően működik-e. A BITS a rendszer legközelebbi újraindításáig nem próbálkozik az eszköz használatával. Hibakód: 0x80040501.


A többi hiba pedig az, hogy nem megfelelően kapcsolt ki a gép.

2013. jún. 10. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

A wifi netedel van a hiba elvileg, 2 eszközt össze akartál szinkronizálni, ami most komoly problémát okoz.

Helyedben megnézném a hálózati kártyát, illetve a beállításokat.

Illetve routert, ami kapod a netet.

Ja és amíg csinálod ne legyen semmi, és senki a neten más géppel.

2013. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!