Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL 2003-ban szeretnem a...

EXCEL 2003-ban szeretnem a következöt megcsinalni: egy cellaban megjelenö ertekeket szeretnek elmenteni egy külön munkalapon (mindegy milyen formaban, a cel hogy a megjelenö ertekeket summazni tudjam). Ötletek?

Figyelt kérdés
A forrasban (tehat a kiindulo cellaban) megjelenö ertekeket egy függveny szamolja, attol függöen, hogy milyen adatokat adok meg neki bemenetkent. Mivel tudom ezt megcsinalni, es hogyan? (nem vagyok sem profi sem teljesen laikus, ezt kerlek vegyetek figyelembe a valaszoknal). Ha tovabbi reszletezes szükseges, szivesen kifejtem. Köszönöm.

#Excel #Excel 2003 #ertekek mentese #ertekek listazasa
2013. jún. 11. 15:06
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem nagyon vágom mit is szeretnél, de próbálkozz a másollással és az irányitott beillezstéssel ahol az értéket ileszted be. (Igy a másolt cellád számként kerül beileszztésre, amivel már azt kezdesz amit akarsz).


Sok sikert.

Üdv.

2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad nem egyszerű, VB script kell hozzá.

Ha a feladat lehetővé teszi, akkor én így csinálnám: a paramétereket berendezném egy sorba, aminek a végén a számoló függvény csücsülne. Minden sor egy külön bemenet lenne. A függvényt lemásolnám minden sorra (bal alsó sarok) majd a legvégén szummáznám a számolófüggvények sorát.

2013. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leegyszerüsitve a feladat a következö: ket külön cellaban ertekeket adhatok meg. Mikor mindket cellaban van ertek, akkor egy harmadik cellaban egy egyszerü kivonas függveny kiszamolja a ket elözö cella különbseget, es az erteket/ertekeket beirja egy tablazatba. Mivel az elsö ket cellaba tetszöleges szammal adhatok meg ertekeket igy tetszöleges szamu különbsegem keletkezik (a valosagban kb 300). Ezeket a különbsegeket kellene egy külön munkalapon egymast követöen "felsorakoztatni" es summazni.

Az elözö leirast nem ertettem teljesen, ha passzol a most leirtakhoz, reszletezed kicsit kerlek? (A röviditeseket nem ertem annyira, mert egy nemet gepen dolgozom)

2013. jún. 11. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:

A1 cellába: 4

B1 cellába: 3

C1 cellába: A1-B1

D1 (vagy C301) cellába: =SZUM(C1:C300)

Megfogod a C1 bal alsó sarkát (vastag + jel lesz belőle) és lehúzod a C300-as celláig.

Azután elkezded kitölteni A2-től B300-ig. Utána a A és B oszlopokat elrejted v. a C oszlopot kimásolod és beilleszted máshova.

2013. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ertem a leirasod. A baj az, hogy a feladtban az ertekeket mindig az A1 es B1-be kell beirni es a mindig C1-ben megjelenö szamokat kellene kilistazni, mashova. Ez olyan mint egy formanyomtatvany: kerdesekre lehet valaszolni (szamokkal) es a valaszok alapjan kiszamolt eredmenyeket listazni.

Egyaltalan nem vagyok benne biztos hogy ezt excellel meg lehet e csinalni, ezert is a kerdesem. A jelelegi megoldas a megjelenö ertekek manualis atirogatasa egy tablazatba, ezt szeretnem automatizalni.

2013. jún. 11. 16:11
 6/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Visual basic-et lehet használni (Macro szerűség) ?


Ha igen akkor :


A munkafüzet változás eseményére pakold a következő procedurát :


Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)

Rem Fül pozicio meghatározása

WsPos = ActiveSheet.Index

If Target.Address = "$B$1" And WsPos = 1 Then

Rem Excel müködés minimalizálása

Application.EnableEvents = False

Application.DisplayAlerts = False

Application.ScreenUpdating = False

Rem C1 cella érétke : cells (1,3)

Ertek = Cells(1, 3)

Rem oszlop szám

Oszlop = 1

Rem sor szám meghatározása

Sor = 1

While Worksheets(WsPos + 1).Cells(Sor, Oszlop).Value <> 0

Sor = Sor + 1

Wend

Worksheets(WsPos + 1).Cells(Sor, Oszlop).Value = Ertek

Rem Excel müködés visszaállitása

Application.EnableEvents = True

Application.DisplayAlerts = True

Application.ScreenUpdating = True

End If

End Sub


Itt egy zip file, amiben egy excel tábla van + egy file amiben a macro van :


[link]


Csak az első fül B1-es cellájának változásakor hajtódik végre a makró és a második fül A oszlopába pakolja a számokat (szépen egymás alá) az első fül C1-es cellájából.



Sok sikert.

Üdv.

2013. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem. Viszont akkor miért nem írod le a feladatot? Eddig nem volt semmilyen kötött formáról. Miért zavar, ha több sor is lesz a táblában?
2013. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A legutobbi kommentelönek: Igaz hogy nem volt teljeskörü a leiras, ezert irtam hogy kerdes eseten szivesen kifejtem bövebben. De köszönet azert a valaszert.


A masik kommentelönek: köszönet, ezzel a par sorral megtudtam csinalni ugy ahogy szerettem volna, igy a problema megoldodott. Big thx.

2013. jún. 17. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!